O soutěži

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Je to tady! Po třech měsících příprav, úmorných tréninků ve zkušebnách a dalších osmi týdnech tvrdé taneční dřiny před kamerami vypukne dnes napjatě očekávaný boj o krále a královnu tanečního parketu.

Ve finále se utkají dvě nejtalentovanější ženy letošního ročníku Dana Batulková a Zuzana Norisová se svými profesionálními tanečními partnery. Každý z párů předvede své tři nejlepší tance z minulých kol a hlavně jednu taneční lahůdku v podobě volného tance, tzv. freestyle. Kdo získá největší sympatie poroty a kdo nejvíce hlasů od diváků? Nechme se překvapit. Už teď je více než jasné, že půjde o velmi vyrovnaný souboj na ostří nože.

Dana Batulková s Janem Onderem minulý týden zazářili především ve svižném quickstepu. Chválu sklidili i od poroty. Které tance si připravili na finále? „Ze standardu jsme zvolili úplně náš první tanec, waltz. Chtěli jsme něco nostalgického. Měla jsem pocit, že si nic nepamatuji, ale docela rychle se mi kroky k mému vlastnímu úžasu vybavily,“ přiznává Dana. Druhým tancem bude vášnivé paso doble: „Tančíme ho hned z několika důvodů. Já ho miluji, je poměrně jednoduché a je hodně o pocitu a charakteru, který se nám snad podařilo vystihnout. Naší jednoznačnou volbou, na které jsme se shodli, bylo tango. Náš freestyle bychom neradi prozrazovali. Je postaven na jedné charakteristické disproporci mezi námi. My se tady v našem tanci k tomuto problému postavíme čelem,“ prohlašuje Honza. Jak bude na StarDance vzpomínat Dana? „S Honzou to bylo moc fajn a myslím, že se mi nakonec ještě bude stýskat.“

Zuzana Norisová s Janem Klimentem si na nepřízeň poroty rozhodně nemohou stěžovat. Celkem šestkrát v historii StarDance III získali největší bodové hodnocení. Jaké tance si společně vybrali do finále? „Musím se přiznat, že už nás chytá nostalgie a je nám líto, že všechno končí. Budeme tančit waltz a musím říct, že se mi chce trochu brečet. V neděli na tréninku, když chtěl Honza končit, tak jsem ho dokonce přemlouvala, abychom ještě trénovali. Vzhledem k tomu, že waltz je pomalý a romantický, zvolili jsme jako druhý tanec quickstep. Drama ukážeme zase v našem paso doble. Dlouho jsme se trápili s vymýšlením příběhu. Náš freestyle bude něco úplně jiného něž všechny ty krásné načančané róby. Myslím, že to bude velký úlet. Diváci se mají určitě na co těšit. Více neprozradíme. Snad jen to, že se vrátíme k samotným kořenům tance.“

Loni se velmi úspěšně vydražily tréninkové „dupačky“ Jirky Schmitzera. Výsledná částka všem sebrala dech. Na konto Člověk v tísni odputovalo minulý rok neuvěřitelných 200 000 korun českých. Letos jsou ve hře zatím ještě stále blonďaté kadeře největšího miláčka divácké obce Jana Ondera, který minulý víkend kromě postupu do finále zabodoval i na taneční soutěži „Velká cena Chomutova“, kde vytančil první místo. Dražba, která vznikla stejně jako v minulém ročníku z diváckého popudu, probíhá ještě stále na internetu. Hodnota kudrnaté kštice finalisty třetí řady StarDance se zatím vyšplhala na 6500 korun.

Ani šrámy, bolístky a nemoci se letos nevyhnuly našim urputným tanečníkům. Letos to odnášely především ženy. Zvláštním úkazem je v tomto směru Zuzana Norisová, která nejdříve bojovala dva týdny s nepříjemnou chřipkou. Hned, co ji vyléčila, zablokovala se jí krční páteř. I přesto odtančila elegantní slowfox. Minulý týden si při zkouškách zase zvrtla kotník. I s tímto handicapem uchvátila dvěma tanci diváky i porotu a s přehledem ovládla bodové hodnocení. S chřipkou a bolestmi zad se utkávala Jana Doleželová. Laura Klimentová v průběhu StarDance zase bojovala s naraženými žebry.

Slastí pro pánské i dámské oči byly po osm večerů zajisté také luxusní taneční kostýmy našich tanečníků, které vznikaly pod taktovkou kostýmní výtvarnice Hanky Kopecké: „Kostýmů jste během celé StarDance mohli vidět přesně 100. Na pánské oblečení včetně fraků, latinských košil a kalhot se spotřebovalo přesně 100 metrů látky. Na dámské latinské šaty se spotřebovalo celkem 90 metrů látky. Na dámské standardní šaty se spotřebovalo neuvěřitelných 470 metrů látky. Nejfrekventovanější barvou kostýmů byla letos fialová a červená. Mezi nejoblíbenější barvy samotných tanečníků a celebrit patřila letos fialová a u pánské části samozřejmě černá.“ Tušíte, které taneční šaty byly nejdražší? Byly to ty, ve kterých taneční partnerka Davida Suchařípy Albina Zaytseva při čtvrtém večeru tančila slowfox.

Bonbónky finálového večera budou bezesporu volné tance obou finálových párů. Na co budou tančit?

Dana Batulková a Jan Onder
Björk: It's Oh So Quiet

Zuzana Norisová a Jan Kliment
Jungle Boogie (Pulp Fiction)

Malá rekapitulace StarDance III

První soutěžní večer 1. 11. 2008


Dominantou prvního dílu StarDance III byly tance cha cha a waltz. Diváci mohli pro svůj oblíbený pár hlasovat, ale zatím se nevypadávalo. První místo a největší slova chvály sklidili Zuzana Norisová s Janem Klimentem, kteří od poroty dostali 27 bodů. S 26 body hned za nimi skončil taneční pár Dana Batulková a Jan Onder.

Druhý soutěžní večer 8. 11. 2008


Druhému přenosu kraloval standardní tanec quickstep a latinskoamerická rumba.
Bylo jasné, že po druhém přenosu se nerozejdou soutěžící v takové pohodě jako po přenosu prvním. Na vině tomu byla pravidla StarDance. Stejně jako minulý rok musel po druhém přenosu opustit soutěž jeden pár. Tentokrát nepřálo štěstí Bohouši Josefovi a Lence Tvrzové. I když zatančili hezkou rumbu, za kterou nesklidili zdaleka nejmenší bodové hodnocení, diváky na poslední chvíli nepřesvědčili a na postup do dalšího kola to nestačilo. Prvenství patřilo tento týden opět Zuzaně Norisové se 30 body. V těsném závěsu za nimi skončila opět Dana Batulková a Jan Onder s 25 body.

Třetí soutěžní večer 15. 11. 2008


Třetí listopadový sobotní večer se StarDance byl plný překvapení. Tanečním sálem otřásalo vášnivé a provokativní tango a hravý i koketní jive. Tento týden soutěž musela opustit Iva Frühlingová a její tanečník Michal Kostovčík, kteří za svůj jive získali nejmenší počet bodů. Prvenství patřilo se 34 body Daně Batulkové a Janu Onderovi. Zuzana Norisová s Janem Klimentem skončili v těsném závěsu se 32 body.

Čtvrtý soutěžní večer 22. 11. 2008


Jsme v polovině tanečního klání, které se nese ve znamení temperamentního paso doble a ladného slowfoxu. U poroty měla ten večer největší úspěch Zuzana Norisová s Janem Klimentem. Navzdory blokované krční páteři Zuzany vytančili 35 bodů a první místo. Druhé místo s 30 body patřilo Daně Batulkové s Janem Onderem. Se soutěží se tento týden překvapivě rozloučil taneční pár David Suchařípa a Albina Zaytseva. Jaromír Bosák poprvé předvedl svého legendárního „Tyrše“.

Pátý soutěžní večer 29. 11. 2008


StarDance se tuto sobotu nesla v rytmech sambyvalčíku. Jmenované tance neminuly ani jediný pár. Sambu tančili všichni tradičně sólově, změna se projevila pouze u valčíku, kde tančily páry takzvanou formaci, tedy ve společné choreografii. Ta byla porotou hodnocena pouze verbálně, nikoliv známkami. Vyřazování se tento týden stalo osudným páru Michal Necpál a Jana Doleželová, která bojovala s chřipkou a vysokými teplotami. Vrchol žebříčku se po hodnocení příliš nezměnil. Na prvním místě skončili Zuzana Norisová s Janem Klimentem a vytančenými 35 body. Na druhém místě se 30 body Dana Batulková s Janem Onderem.

Šestý soutěžní večer 6. 12. 2008


Jde do tuhého! Počet soutěžících párů řídne, zato atmosféra ve studiu i u televizních obrazovek je stále napjatější. V šestém soutěžním večeru si páry zatančily dva tance, a to ty, které doposud netančily. Mohli jsme se tedy kochat cha chou, rumbou, waltzem, tangempaso doblem. Z kola ven odcházel s úlevou v hlase i obličeji doyen soutěže Vladimír Kratina se svou tanečnicí Laurou Klimentovou. Podle poroty na první příčce skončili se 79 body Zuzana Norisová a Jan Kliment. 63 bodů a druhé místo patřili Daně Batulkové a Janu Onderovi.

Sedmý soutěžní večer 13. 12. 2008


Zbylé tři páry, Jaromír Bosák s Evou Krejčířovou, Zuzana Norisová s Janem Klimentem a Dana Batulková s Janem Onderem, předvedly zbylé dva tance, které ještě netančily. Diváci se tedy mohli kochat tóny rumby, tanga, paso doble, waltzu nebo quickstepu. Trojici museli opustit tento večer skvělí baviči a největší bojovníci v soutěži Jaromír Bosák s Evou Krejčířovou. Jaromír naposledy ukázal svého „Tyrše“ a také poprvé otevřeně přiznal, že se na tanec těšil. První tento týden skončili podle poroty Zuzana Norisová s Janem Klimentem se 74 body.

Osmý soutěžní večer 20. 12. 2008: Velké finále StarDance III

Aktuálně

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Chat s Danou Batulkovou a Janem Onderem

19.12.2008 12:42 (Lidé ve StarDance III)

Chat se Zuzanou Norisovou a Janem Klimentem

19.12.2008 12:39 (Lidé ve StarDance III)

Kadeře Jana Ondera

17.12.2008 11:04 (Lidé ve StarDance III)

„Díky tancování umím prohrávat“

17.12.2008 10:50 (Rozhovory)

„Nejsem soutěživý typ“

17.12.2008 10:43 (Rozhovory)

7. soutěžní večer

15.12.2008 10:58 (Soutěžní večery)

Chat s Jaromírem Bosákem a Evou Krejčířovou

12.12.2008 16:45 (Lidé ve StarDance III)

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER