Lidé ve StarDance III » Z kuloárů

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)

Ze zákulisí sedmého soutěžního večera

Těsně před semifinále minulou sobotu StarDance opustil taneční pár Vladimír Kratina a Laura Klimentová. Smutek a lítost však nepociťuje ani jeden z nich. „Chci poděkovat všem, kteří mi hlas poslali, i těm, kteří mi hlas neposlali,“ loučil se před týdnem s úlevou v hlase s televizními diváky doyen soutěže Vladimír, který zkušebnu na Kavčích horách vyměnil pro změnu za zkušebnu divadelní. V době svého odchodu ze soutěže měl totiž týden před premiérou v Činoherním klubu. Laura byla chvíli smutná, ale velmi brzo poznala první výhody volného režimu: „Konečně jsem se poprvé pořádně vyspala. Teď se budu chodit dívat na tréninky ostatních a určitě se budu dobře bavit.“

Zuzana Norisová s Janem Klimentem potvrdili minulý týden sebevědomě své postavení mezi zbývajícími páry StarDance III. Ze šesti večerů získali už popáté nejvyšší bodové hodnocení. Za svůj waltz minulý týden dokonce obdrželi poprvé rekordní počet bodů od poroty – čtyři desítky. Zuzka si ale postěžovala, že od Honzy téměř vůbec neslyší chválu. Ten ji tedy po posledním přenosu osobně pochválil dokonce přímo do televizní kamery. V semifinálovém kole zatančí další dva tance. Milostnou rumbu a vášnivé tango. Z kontaktní rumby, při které ji Honza neúmyslně stále lechtá, je Zuzana od samého začátku trochu na rozpacích. „Je to hrozně ošahávací tanec, takže mně přijde až humorný. Rumba mi nepřijde vůbec přirozená. Nerada bych z ní udělala parodii. Už jen proto, že je to Honzova srdcová záležitost.“ Tango se ukázalo být pro oba polem, na kterém můžou oba rozvinout svou choreografickou fantazii: „Naše tango bude velice sprosté. Já totiž budu prostitutka a můžete se těšit i na nějaké zajímavé story. Závěr teprve pilujeme, takže nevíme, jak náš příběh dopadne. Stejně jako u ostatních standardních tanců mám zase strach, že si nebudu pamatovat kroky. Místo abychom trénovali, pořád něco s Honzou vymýšlíme. Necháme se překvapit,“ prohlašuje Zuzana, která se prý už také drží oblíbeného hesla Vladimíra Kratiny: „Ono to nějak dopadne.“

Miláčci publika Dana Batulková a Jan Onder byli známkami od poroty minulý týden trochu rozčarovaní: „Za jive nám dali ošklivé známky a my čekali lepší číslice. Porota kupodivu mnohem lépe hodnotila slowfox, který se nám podle mého zase až tak nepovedl.“ Dana byla v pomalém slowfoxu věrná svému heslu: „drž se svého Ondera“ a slova chvály od porotce Jaroslava Kuneše jí byly zadostiučiněním: „Dano, vy jste do toho slowfoxu vlítla absolutně bez ostychu, bez problému a opět jste nasadila vysokou laťku. Jsem nadšený.“ Radost a pocit uspokojení ze sobotního úspěchu u Dany však hned v pondělí vystřídaly deprese ze dvou zcela nových tanců cha chi a quickstepu. Nehledě na konečný výsledek Dana stejně jako u minulých tanců nejvíce bojovala s krokovými variacemi, vysokou rychlostí a výpadky paměti: „Vždycky Honzíka prosím, abychom méně pilovali jednotlivé detaily a více tančili v celcích, protože pak se mi lehce stane, že zapomenu, v kterém momentu tance se nacházím, a nevím, jaké kroky následují. Stačí mi málo a jsem v háji. To je pro mne úplně nejhorší. Cha cha i quickstep jsou navíc poměrně svižné tance. Jsme už docela daleko, tak uvidíme. Budeme bojovat a děj se vůle boží.“

Nejkomičtější dvojice letošního ročníku, Jaromír Bosák s Evou Krejčířovou, minulý týden přivodili všem přítomným v sále i u televizních obrazovek pořádný šok. Ladný slowfox totiž zatancovali s přehledem. U vytržení byl i jindy velice rezervovaný Zdeněk Chlopčík: „Mirku, ty sis z nás ve všech předchozích dílech dělal legraci. Dělal jsi ze sebe dřevo, předváděl jsi „tyrše“ a teď přijde slowfox a ty zatančíš.“ K úžasné konfrontaci s tancem se přiznal i sám Jaromír: „Stala se strašně zvláštní věc, protože já jsem se poprvé na taneční parket těšil. Kdyby mi to řekl někdo v září, tak ho poženu bičem, ale byla to pravda. Naštěstí hned vzápětí přišel jive a já ukázal zase svou pravou tvář. Jen co jsem odhodil koště, už jsem byl mimo rytmus.“ V semifinálovém kole čekají na Jaromíra cha cha a quickstep. K oběma tancům má Jaromír zcela odlišný vztah: „Kdybych se měl vyjadřovat k cha chi, tak by se ten komentář nemohl vysílat před dvaadvacátou hodinou, protože bych byl sprostý. V quickstepu je naopak řada fotbalových prvků, s tím nemám nejmenší problém. Myslím, že bychom s tímto tancem mohli zabodovat. Už dokonce přemýšlím, jaké kolíky si vezmu do kopaček, aby to správně pružilo.“

Nezapomenutelné hlášky posledních kol

Já jsem si dokonce ještě do včerejška myslel, že samba je sprosté slovo. Pořád ještě jsem tak trošku toho názoru, že na tom něco bude.
Jaromír Bosák při tréninku samby

Mně se líbí, že se snažíte neoklamat ten tanec a doopravdy jsem rozeznala levý rol, rozpoznala jsem promenádní běhy, botafoga, spoustu pokusů o základní kroky!
Tatiana Drexler k Jaromírovi po odtančení samby

Radím spíš do hlavy kulku, než si myslet na Batulku. Jak jsem zjistil, není k mání, tahleta šikovná paní. Život už je takový, Onder dopad jako vy.
Marek Eben odpovídá divákovi obdivujícího Danu Batulkovou

Tomuhle jsme v tanečních říkali: vyšlo a ještě zbylo na příště.
Tereza Kostková po odtančení společného úvodního tance s Markem Ebenem

Sue Goodmanová, která učí tančit děti na školách, říká, že taneční styl velmi přesně odráží to, co se děje uvnitř lidské hlavy. A je to svatá pravda. Vždycky, když tančím, tak uvnitř mé hlavy si říkám, že jsem vemeno. A pak se podívám na svůj taneční styl a on tomu úplně odpovídá.
Marek Eben o svém tanečním stylu

A co dělá maminka? Maminka je maminka a jinak nic nedělá. Tak vyřiďte, že gratuluji.
Rozhovor Marka Ebena s Laurou Klimentovou

Jaromír Bosák povýšil tanec na novou estetickou kategorii. Já myslím, že pracuje podobně jako francouzští malíři ve dvacátých letech. Základní kroky tance rozdrtí, aby z nich potom stejně jako Pablo Picasso stvořil takový kubisticko-surrealistický tvar, nad kterým publikum i porota žasne.
Marek Eben o Jaromírovi Bosákovi před tancem slowfox

Technika metení je nesmírně důležitá. Já jsem teda zatím zvládal spíše techniku nametení. Ale víte vy, čím se budeme za pár let živit?
Jaromír Bosák o své choreografii k tanci jive

Jaromír nám zkazil už ty generálky, protože tančil a my jsme byli všichni překvapení.
Marek Eben o Jaromíru Bosákovi

Vypadá to, že se Laura snaží stěží zastřít své dojetí a Vladimír svou spokojenost.
Marek Eben po vyřazení Vladimíra Kratiny

Co mi dalo StarDance? Všechny tance jsem se naučila tančit sama.
Eva Krejčířová odpovídá na otázku Terezy Kostkové

V internetové diskuzi pořadu StarDance se můžete dočíst ledacos. Téměř pravidelně v ní můžete narazit na verše několika fanoušků této oblíbené taneční show. Všichni bez rozdílu pohlaví s obdivem velebí v tuto chvíli nejstarší tančící účastnici Danu Batulkovou:

Selhání techniky zmařilo plán
napsati krásce, co nejradši mám,
že dámou je největší a vidět ji tančit
znamená nádheru, co nesmí skončit
životy spousty mužů a dam
po skončení postrádat bude Váš šarm
prázdno a nicota zachvátí srdce
nechce se věřit, nechce a nechce
že za dvě soboty budeme zírat,
Kde máme Danu?, smutně se dívat
Navenek budu chlap, uvnitř si zaslzím
život dál bez Dany těžko si představím…

Mnohé už tu bylo psáno
Sebastian každé ráno
Dámě své tu verše složil
Múze taneční se dvořil
Múze – snu, jenž s nocí bledne
Kráse, co se skrývá ve dne.
Věřte, Dano, někde v dálce
I spousta žen drží palce!
Půvab, úsměv, lehkost kroků
Bez ohledu na běh roků
Něžně vznášejte se dále
Chcem Vás vidět ve finále!

Nablýskané finále StarDance III

Souboj o krále a královnu tanečního parketu se nezadržitelně blíží. Na co se můžete těšit příští sobotu? Každý z finálových párů předvede celkem čtyři tance. Postupně zatančí svůj nejlepší standard, nejlepší latinu, jeden volný tanec, tzv. freestyle, a také tanec, za který dostal největší počet bodů od poroty. Na parketě kromě toho přivítáme také všechny vypadlé páry, které zatančí ukázky ze svých nejlepších tanců. O hudební překvapení na závěr se letos stejně jako v loňském roce postará Marek Eben.

Aktuálně

8. soutěžní večer

22.12.2008 15:55 (Soutěžní večery)

Nablýskané finále StarDance III

19.12.2008 14:50 (O soutěži)

Chat s Danou Batulkovou a Janem Onderem

19.12.2008 12:42 (Lidé ve StarDance III)

Chat se Zuzanou Norisovou a Janem Klimentem

19.12.2008 12:39 (Lidé ve StarDance III)

Kadeře Jana Ondera

17.12.2008 11:04 (Lidé ve StarDance III)

„Díky tancování umím prohrávat“

17.12.2008 10:50 (Rozhovory)

„Nejsem soutěživý typ“

17.12.2008 10:43 (Rozhovory)

7. soutěžní večer

15.12.2008 10:58 (Soutěžní večery)

Chat s Jaromírem Bosákem a Evou Krejčířovou

12.12.2008 16:45 (Lidé ve StarDance III)

Z tanečních kuloárů… VII

12.12.2008 16:12 (Z kuloárů)


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER