Lidé ve StarDance III » Soutěžící

Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER

02.10.2008 09:13 (Soutěžící)

Herečka a tanečník

Dana je neuvěřitelně milá a příjemná žena. Je to takový můj malý osobní objev téhle řady. S Honzou vytváří velmi milý pár. Větší věkový rozdíl jejich tancování vůbec nevadí. Silnou stránkou je určitě něha, kterou Dana do tancování dává. Já osobně se velmi těším na jejich latinu. Diváci se určitě mají na co těšit.
Petr Čadek


Dana BATULKOVÁ


Dana se narodila ve znamení Ryb. Je „tenisková“ a po tanečních trénincích ji nejvíce bolí nohy z vysokých podpatků. Otevřeně přiznává, že má obavy z přímých přenosů. Mezi její největší koníčky patří cestování. Jejím snem je sbalit si pár věcí, koupit letenku a svobodně putovat po světě. Za svůj největší úspěch považuje svoje děti.

rozhovor

Jaká byla vaše reakce, když jste dostala nabídku do StarDance?
Byla jsem strašně překvapená a usilovně jsem přemýšlela, proč oslovili právě mě. Když jsem to oznámila doma, můj syn Jakub i jeho přítelkyně Martha Issová byli nadšení. Poté jsem zavolala kolegovi Michalu Dlouhému a ten mi účast ve StarDance jen doporučil. Jsem přirozeně trošku zbabělá, ale tady v tomhle případě jsem si řekla, že nebudu srab a kývla jsem.

Jaké máte dojmy ze svého tanečníka?
Honzík je výborný. Čekala jsem, že mi přidělí nějakého staršího tanečníka. Když jsem poprvé uviděla Honzu, bylo mi ho upřímně líto. Musím ho pochválit. Je hrozně trpělivý a hodný.

Jak vypadaly vaše první tréninky?
Bylo to největší zoufalství. Jsem přirozeně strašně líná a třicet let jsem se pořádně nehýbala. Hrozně matu tělem. Všichni si myslí, že pravidelně cvičím a navštěvuji posilovnu. Omyl. Na prvním tréninku nejdříve plakalo moje tělo a posléze i má duše. Chvilku jsem svého rozhodnutí hluboce litovala. Teď už jsem si zvykla a je to mnohem lepší.

Pamatujte si něco z tanečních?
Valčík, polku, ale jinak nic moc. Vím, že waltz je na tři doby a to je tak všechno. Donedávna jsem byla v tomto směru dost nepopsaný list papíru.

Vzpomněla byste si na nějaký svůj taneční trapas?
Celé moje taneční byly jeden velký trapas. Byla jsem naprosto zoufalá a nevycházela jsem z deprese.

Jaká hudba vás pohladí po duši?
Dan Bárta, skupiny Nightwork nebo Coldplay.

Vyrazila byste na diskotéce na taneční parket jako první?
V žádném případě. Dost možná, že vůbec (smích).

Těšíte se na taneční róby?
Jsem spíš sportovnější typ. Nikdy mě tyhle věci moc nelákaly, ale těším se, že ze mě na pár chvil bude úplně jiný člověk.

Sedí vaší povaze více standardní tance nebo latina?
Určitě mi více vyhovují standardní tance v pevném držení partnera. Cítím se jistější.

Jan ONDER


Jan se narodil ve znamení Lva. Tvrdí, že k tanci se přivedl sám. Jako malý kluk prý strašně rád tancoval na písničky Karla Gotta. Rád se válí u televize. Mezi jeho největší koníčky patří rodina a přítelkyně. Do budoucna chce mít šťastnou rodinu a vyhrát mistrovství světa. Drží se zmámeného hesla: „Když se chce, tak to jde.“

rozhovor


Jaké jsou první dojmy z vaší taneční partnerky?
Jsem mile překvapený. Dana na sobě strašně pracuje a má větší výdrž než já. Má neuvěřitelně moc energie. Navíc je ochotná dělat kompromisy, poslouchá mě, a tak to má být (smích).

Znal jste ji před StarDance?
Neznal jsem její jméno, ale jinak ji znám velmi dobře. Hrála v mém oblíbeném filmuVrať se do hrobu manželku hlavního hrdiny. Vždycky jsem si říkal, že je to hezká a sympatická ženská.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?
Zkoušeli jsme základní taneční krůčky, pilovali jsme správné držení těla a propínání nohou u rumby.

Tušíte, jaké budou její slabé a silné stránky?
Slabé stránky nemá, takže budu mluvit jen o těch silných. Jsou to nádherné paže a krásně propnutá kolena. V neposlední řadě je Dana sympatická a velmi roztomilá. Myslím, že pro televizní diváky bude velmi zajímavá.

Půjde vám víc o tanec nebo o show?
Je to taneční soutěž takže chci tancovat. Ale bude potřeba to trošku okořenit. Určitě využiji toho, že je Dana herečka a doufám, že se od ní taky něco přiučím.

V jakém nejkurióznějším prostředí jste kdy tančil?
Tancoval jsem v přírodním divadle, na dlaždičkách u bazénu, ale třeba taky ve sněhu, když jsem balil holku.

Jak se vyrovnáváte s negativními známkami?
Vůbec s tím nemám problém. Když jsem byl malý, neuměl jsem prohrávat. Díky tancování jsem se to docela dobře naučil a někdy se divím sám sobě, že mi neúspěch ani nevadí.

Jste spíš cholerik nebo flegmatik?
Myslím, že na všechno jsem flegmatik,jennatanecjsemcholerik. Ale na lekcích s Danou jsem pohodář a strašně příjemný taneční trenér (smích).

Sbalil jste někoho na tanečním parketě?
To, že umíte tančit, vám dodá určité sebevědomí. To je pravda. Ale, že bych někde kroutil zadkem a ženský mi padaly kolem krku, to jsem bohužel nezažil.

Co je podle vás nejtěžší na profesionálním tanci?
Překonat a vydržet taneční tréninkový stereotyp.

Jaký je váš taneční sen?
Chtěl bych být častěji spokojený se svým tanečním výkonem.


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER