Lidé ve StarDance III » Soutěžící

Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT

02.10.2008 09:08 (Soutěžící)

Herečka / zpěvačka a tanečník

Velmi dobrý a energický pár. Zuzana i Honza jsou velmi živočišní a v jejich tancování je to vidět. Energie z nich na parketě doslova stříká. Trošku mi připomínají mě a Táňu před rokem. Předvedli zatím nejlepší latinu a já jsem velmi zvědavý, jak se poperou se standardními tanci.
Petr Čadek


Zuzana NORISOVÁ


Zuzana se narodila ve znamení Vodnáře. Největší starosti ve StarDance jí překvapivě zatím nedělá samotný tanec, ale vysoké podpatky, na které si pomalinku zvyká. K jejím koníčkům patří příroda, zvířata, malování a natírání čehokoliv ve svém vlastním bytě. Přiznává, že nejvíce je na sebe hrdá, když stihne včas zaplatit složenky. Řídí se životním mottem: „Když nejde o život, jde o…“

rozhovor


Jaká byla vaše první reakce, když jste dostala nabídku do StarDance?
Když mi zavolali, měla jsem zrovna nějakou depku. Tahle zpráva mi udělala velkou radost. Měla jsem chuť křičet na celé město. Musela jsem v tu chvíli do telefonu působit jako blázen.

Jaké jsou dojmy z vašeho tanečního partnera?
Výborné. Zdál se mi takový divný sen, že určitě dostanu nějakého plešatého liliputa. Takže když jsem viděla Honzu, byla jsem velmi mile překvapená. Je to normální kluk, je s ním sranda a je to výborný tanečník a učitel. Zrovna včera jsem měla nějakou krizi a málo jsem toho naspala. Nevím, jak to udělal, ale nacvičili jsme skoro celou choreografii.

Jak vypadal váš první trénink?
Zjistila jsem, že neumím stát na podpatcích. Měla jsem z toho depresi (smích). Tak jsem to zkusila nejdříve v teniskách a teď to pomalu střídáme a snad si začínám zvykat.

Jaké jsou vaše zkušenosti s tancem?
Nehýbala jsem se skoro tři roky. Nebyl čas. Před tím jsem tančila spíše moderní tance. S těmi společenskými nemám žádné zkušenosti. Jsem ráda, že se naučím, jak při nich správně držet tělo a taky chodit na podpatcích.

Cítila jste se někdy na parketě trapně?
Kdo mě zná více, tak ví, že když se rozjedu, tančím třeba na stole. Asi jsem v tu chvíli pro někoho trapná, ale mně to vůbec nevadí. Někdy taky soutěžíme v tom, kdo bude při tanci vypadat trapněji. Tančit naschvál směšně mě baví a dokonce jsem to využila i v několika rolích.

Čeho se nejvíce bojíte?
Někdy si s hrůzou představuji, že při prvním přenose spadnu, omdlím nebo zapomenu taneční kroky (smích). Uvidíme.

Co vás bolelo po prvním tréninku?
Nohy z tanečních bot. Bylo to něco šíleného. Před všemi tanečníky a tanečnicemi hluboce smekám.

Vzpomněla byste si na moment, kdy jste si poprvé vychutnala tanec?
Prý jsem tančila pořád, zřejmě od narození. Maminka mi vyprávěla, že později jsem tančila ráda na znělku televizních novin nebo na zvuk mixéru.

Tušíte, jaké jsou vaše slabé stránky?
Mou slabou stránkou jsou zatím pořád ještě podpatky. A taky pořád docela remcám. Honzík je ale přísňák, takže mám smůlu (smích).

Jan KLIMENT


Jan se narodil ve znamení Býka. Ve StarDance by nerad skončil poslední. Přísloví, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, moc neuznává. Mezi jeho koníčky patří fotbal, plavání, ping-pong. Miluje cestování, chce si vyzkoušet skok padákem a láká ho potápění. Říká, že se každou minutu ve svém životě snaží strávit podle svých představ.

rozhovor


Proč jste se rozhodl jít do StarDance?
Celý život soutěžím a miluji tanec, takže snad jsem tady na pravém místě. Myslím si, že tuhle soutěž můžu obohatit a ona mě taky. No a trošku jsem tady přišel soupeřit taky sám se sebou, jak jsem schopen naučit tančit člověka, který před tím netančil.

Jaké jsou vaše první dojmy ze Zuzany?
Překvapivě moc dobré. Po taneční stránce je výborná a myslím, že jsme si sedli i jako lidi. Vždycky najdeme společné téma a na trénincích se spolu hodně nasmějeme.

Jak vypadal váš první trénink?
Oťuknul jsem si ji, abych věděl, co všechno je schopna zatančit a otipoval jsem si ji jednoduchými sestavami. Začali jsme cha-chou. Už od prvního dne mě láká naučit ji tančit lépe, než se v téhle soutěži obvykle čeká.

Tušíte, jaké jsou její silné a slabé stránky?
Je moc hezká, chytrá, sexy a na tanec má super postavu. To je docela nebezpečná kombinace. Na slabší stránky jsem zatím ještě nepřišel.

V jakém nejkurióznějším prostředí jste tančil?
Myslím, že není důležité, kde tancujete. Třeba zrovna včera na chodníku kolem hřbitova, kousek od Kavčích hor. Rozbalil jsem si na lavičce počítač a skládal jsem si choreografie.Lidé chodili kolem mě a koukali. Myslím,že není důležité, kde tancujete.

Tréninky budou vyžadovat trpělivost. Máte pevné nervy?
Pořád se trpělivosti učím. Už se mi stalo, že jsem na Zuzku zvýšil hlas. Hned jsem si uvědomil, že jsme teprve na třetím tréninku a hned jsem se jí omluvil. Když dostanete člověka, který je talentovaný, jste na něj automaticky náročnější, vyžadujete od něj více.

Jak jste se seznámil s manželkou?
Oba jsme byli momentálně bez partnera a hledali jsme nového. Znali jsme se od vidění z tanečních soutěží, potkali jsme se ve Stuttgartu. Domluvili jsme si první taneční zkoušku a hned to klaplo.

Zažil jste na parketě nějaké zranění?
Na jedné soutěži jsem hned v prvním kole při rumbě prudce otočil hlavou a zlomil Lauře nos. Rychle jsem jí ho narovnal a dopadlo to dobře.


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER