Lidé ve StarDance III » Soutěžící

Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ

02.10.2008 09:03 (Soutěžící)

Zpěvák a závodní tanečnice

Bohouš je hrozně milý a příjemný člověk. Muzikant tělem a duší. Výborně cítí hudbu a rád by si na parketě více vyhrál s muzikou. Pozitivem je, že nad tancem hodně přemýšlí a chce se zlepšovat. Oba se s Lenkou těšili na rychlejší tance. Je mi líto, že diváci neuvidí jejich tango.
Petr Čadek


Bohouš JOSEF


Bohouš se narodil ve znamení Vodnáře. Svou účast v taneční show StarDance bere ryze sportovně. Mezi jeho největší koníčky patří kromě přírody jeho domácí hudební studio, kde se věnuje skládání hudby. Za svůj největší životní úspěch považuje to, že se vlastní pílí a bez loktů dostal v hudební branži tam, kde je. Jeho oblíbené životní motto zní: „Nemusí pršet, hlavně když kape.“

rozhovor


Jak vzpomínáte na taneční?
S úsměvem. Pár lekcí jsem prokouřil na schodech s ostatními kluky. Taneční mistr nás musel vždycky nahánět zpátky do sálu, abychom si zadali dámy.

Jaké jsou dojmy z vaší taneční partnerky?
Jenom kladné. Lenka je příjemné děvče a je velice trpělivá. Nejdříve jsme se začali učit kroky, potom držení těla a teď se pomalu dostáváme k pilování výrazu.

Jak vypadal váš první trénink?
Měli jsme ho naplánovaný na čtyři nebo pět hodin. Asi po hodině jsem byl naprosto zahlcený krokovými variacemi a hlava už mi to nebrala. Museli jsme si dát pauzu a po dvou hodinách jsme si řekli, že to takhle nejde. Lepší je trénovat každý den, ale maximálně ty dvě nebo tři hodiny.

Co vám řekla Lenka, když vás poprvé viděla při tanci?
Zkoušeli jsme rumba chůzi a hrozně si pochvalovala, jak hezky umím propínat nohy. Tvrdila, že to je základ. Malinko mě tím nadchla a já si hned řekl, že to asi bude dobrá psycholožka. Věděla, jak na mě.

Je vám po prvních trénincích bližší latina nebo standard?
Jsem docela rád, že začínáme waltzem, protože ten je mi bližší. Je v něm možná náročnější držení těla. Ruce musíte mít rozepjaté, ramena dole, hlavu nahoře a bolí vás každý sval. Rumba je rychlejší, ale pomalu začínám zvládat kroky. U rumby trošku bojuji se zcela specifickým kroucením v bocích. Snad se to poddá.

Co vás bolelo po prvních trénincích?
Prsty u nohou. Na latinu musí být menší boty, které se posléze roztáhnou. Necítil jsem palce, poté se bota rozšlápla a mě začala bolet lýtka a nakonec bolest přešla do celého těla (smích). Druhý a třetí den se mi nevstávalo zrovna příjemně. Celková pevnost mého těla už je teď ale mnohem lepší.

Jak se těšíte na taneční kostýmy?
Zatím jsem zkoušel jenom frak a musím říct, že mi padnul báječně. Je hodně škrobený, takže tělo v něm musí být opravdu napnuté. Uvidím, jak dlouho v něm vydržím. Doufám, že natáčení ve zdraví přežiju.

Kterého tance se nejvíce bojíte?
Samba je hodně rychlá. Když jsem ji viděl poprvé, řekl jsem si, že to snad ani nemůžu zvládnout. Bude to mazec, ale byl jsem ubezpečen, že když zvládnu rumbu, vstupní dveře do latinskoamerických tanců mám otevřené.

Cítil jste se na parketě někdy trapně?
Ani ne. Možná k tomu teprve dojde (smích).

Lenka TVRZOVÁ


Lenka se narodila ve znamení Berana. Mezi všemi tanečnicemi v soutěži je nejmladší. Nedávno dostudovala výchovnou humanitární činnost. Společně se StarDance se jí splnil její životní sen vystupovat v televizi. Za největší životní štěstí považuje své adoptivní rodiče. Snaží se striktně držet svého oblíbeného hesla: „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky.“

rozhovor


Na castingu jste si za tanečního partnera přála černocha. Nejste zklamaná?
Určitě ne. Bohouš je takový můj taťka a je s ním velká sranda. Jsem spokojená. Má tendence se trochu ulívat, musím na něj začít být přísnější.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?
Poprvé jsme byli oba dva docela uzavření. No a ještě navíc nás oba dva strašně znervózňovala kamera. Byl to takový jeden velký zmatek (smích).

Co jste řekla Bohoušovi po jeho prvních tanečních krocích?
Pochválila jsem ho. Výborně slyší hudbu, je muzikální a hezky propíná nohy. Pak jsem hned poznamenala, že to s ním ale bude stejně těžké, protože budeme muset spravit držení těla, aby na parketě vypadal elegantně.

Budete se divákům snažit předvést tanec nebo spíše show?
Diváky více určitě pobaví show. Samotný tanec by se ovšem z vystoupení určitě neměl vytratit. My začínáme pomalými tanci, kde pro zábavné prvky nebude tolik prostoru. Doufám, že postoupíme a dočkáme se rychlejších tanců, které určitě zpestříme.

Tréninky vyžadují pevné nervy. Jste trpělivá?
Právě že vůbec. Nejradši bych výsledky viděla hned. Zrovna teď jsem Bohoušovi říkala, že už bych měla nejradši choreografievypilované a šla rovnou tančit.

Využíváte tanec k balení kluků?
Flirty na tanečním parketě jsem určitě zažila, ale že bych někoho přímo sbalila, to nemůžu říct. Myslím, že můj současný taneční partner mě oslovil, protože jsem ho oslnila na parketě. Nejdříve jsme spolu začali tančit a teprve až po půl roce jsem ho uhnala k chození (smích).

Vzpomněla byste si na nějaký taneční trapas?
Na soutěži se mi jednou rozepnula podprsenka při sambě. Druhou polovinu tance jsem odtančila s rukou na prsou. No alespoň jsem vzbudila ohlas a všichni se dívali.

Je dobré tančit se svým životním partnerem?
Já to tak mám, ale nejsem si jista, že bych tenhle model mohla doporučit. Já třeba neumím oddělit tancování od vztahu. Kluci to většinou oddělit umí a vztahy do tancování nepletou. Když se na svého partnera naštvu na parketě, nebavím se s ním ani doma.

Jak takové situace řešíte?
Občas si vynadáme, pak se tomu společně zasmějeme. Žádné facky zatím nepadly (smích).


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER