Lidé ve StarDance III » Soutěžící

David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA

02.10.2008 08:56 (Soutěžící)

Herec a tanečnice

David je rozený šoumen. Diváky si nepochybně získá tím, že bude na parketě předvádět show a ještě u toho bude velmi dobře tančit. Už po prvním večeru je jasné, že je bude bavit více latina a pravděpodobně to bude i vidět. Davidovo šoumenství a dokonalá technika Albiny je výborná kombinace. Moc se těším na jejich taneční nápady.
Petr Čadek


David SUCHAŘÍPA


David se narodil ve znamení Ryb. Ve StarDance se může pochlubit vynikající fyzičkou. Po trénincích jej nebolí vůbec nic a ještě s chutí vyráží na fotbalové hřiště. Mezi jeho další koníčky patří koně, kolo, lyže. Rád by se jednou stal automobilovým závodníkem. Za svůj největší životní úspěch považuje zplození syna. Jeho životní motto zní: „Když jdeš nahoru, slušně pozdrav lidi, kteří jdou dolů. Může se stát, že za chvíli půjdeš dolů ty.“

rozhovor


Jaké jste měl pocity, když jste dostal nabídku do StarDance?
Velmi smíšené. Cítil jsem velký respekt z úspěšného formátu s velkou sledovaností. Myslel jsem v tu chvíli na to, že bych nechtěl zklamat diváky, ani se zesměšnit. Jsem typ soutěživého člověka, takže StarDance je pro mě výzva. Ať už dopadneme jakkoliv, těším se, že se naučím zase něco nového.

Jaké jsou vaše dojmy z Albiny?
Albina je geniální a jsem z ní nadšený. Je to bezvadný člověk, výborná tanečnice a trpělivá učitelka. Sedli jsme si lidsky, a to je pro mě strašně důležité. Ať už se spolu dostaneme kamkoliv, nikdy si nic nebudeme vyčítat.

Jak vypadal váš první trénink?
Udělali jsme hodně práce. Začali jsme s tanečními kroky, ale jelikož nejsem moc skromný člověk, tak jsem chtěl proniknout i do specifických tanečních pohybů. Nakonec jsem to trošku začal plést, ale oba jsme se mé nešikovnosti ze srdce zasmáli.

Co vám řekla Albina po vašem prvním pohybu na parketě?
Řekla, že je šťastná, že má tak dobrého partnera. Pro mě to byla v tu chvíli obrovská odměna.

Jaké máte ve StarDance ambice?
Vyhrát. Nikdy nemám menší ambice. Když do něčeho jdu, snažím se to dělat na plný pecky. Nemám rád takové ty řeči, že je jedno, na kterém místě skončíte. Je tady moc krásná parta lidí, většina z nich jsou mí kamarádi, ale já bych je stejně rád porazil (smích). Budu šťastný, když se mi povede alespoň jeden tanec zatančit tak dobře, aby si lidi řekli, že jsem v tanci dobrý a že jsem jej na parketě jen neodstál.

Chodil jste do tanečních?
Chodil jsem jen do předtanečních, takže žádné velké zkušenosti se společenským tancem nemám. Na konzervatoři jsem z tance dokonce maturoval. Když jsem ovšem na prvním tréninku zjistil, o čem je cha-cha, mám pocit, že žádnou maturitu nemám (smích).

Jste trpělivý žák?
Myslím, že jsem docela učenlivý a svou učitelku poslouchám na slovo. Na trénincích je nám spolu příjemně. Nic nelámeme přes koleno. Když nám to zrovna nejde, jdeme na kafe, pokecáme, nebo posloucháme muziku a pak se k tanci vrátíme. Sportuji od pěti let a vím, že výsledek se nemůže dostavit okamžitě. Musím tanec nejdřív dostat do svého podvědomí a pak teprve budete koukat.

Albina ZAYTSEVA


Temperamentní Albina se narodila ve znamení Střelce. Se svými 155 centimetry je nejdrobnější tanečnicí v soutěži. Původem pochází z Ruska. Během osmi let tancování vystřídala cekem třináct tanečních partnerů. Jejím velkým koníčkem je salsa. Ráda by si se svým tanečním partnerem zatančila na finále mistrovství světa v latině. Netají se tím, že ráda poznává nové věci a své sny ráda dotahuje do zdárného konce. Za největší úspěch považuje svůj nový život v Čechách.

rozhovor


Proč jste se rozhodla jít do StarDance?
Do StarDance se přihlásil můj taneční partner Michal Kostovčík, tak jsem si řekla, že to zkusím taky. Musím říct, že rozhodně nelituji, baví mě to tady čím dál více.

Jaké jsou dojmy z vašeho tanečního partnera?
David je bezvadný člověk, je s ním legrace a má spoustu energie. Líbí se mi na něm, že je to velký bojovník.

Jak vypadal váš první trénink?
Byla jsem dost překvapená. Šlo nám to totiž výborně (smích). Nejdříve jsme spolu poslouchali písničky, aby si David udělal představu, na jakou hudbu budeme tančit. Potom jsme si začali trénovat variace základních kroků.

Tušíte, jaké jsou jeho silné a slabé stránky?
Myslím, že výborně cítí muziku, a když se třeba něco nepovede, dokáže skvěle improvizovat. Slabé stránky jsem zatím neodhalila.

Půjde vám ve StarDance víc o show nebo o tanec?
Určitě budeme chtít divákům ukázat pořádnou show. Budeme se snažit o to, aby se diváci skvěle bavili a my měli z našeho tancování dobrý dojem.

Jaké máte ve StarDance ambice?
Ráda bych s Davidem došla co nejdále. Myslím, že když dobře pobavíme televizní diváky, bude to pro nás největší úspěch.

Přišel někdy okamžik, kdy jste tancování chtěla nechat?
Určitě. Myslím, že se to stane občas každému tanečníkovi. Taneční život je docela stereotypní a někdy se stane, že máte špatné období a chcete to vzdát. Vždycky je to ale stav pouze přechodný.

Je těžké udržet si tanečního partnera?
Velmi často se stává, že spolu tanečníci výborně ladí, mají skvělé výsledky, ale nemůžou spolu vydržet jako lidé. S Michalem jsme si sedli okamžitě a myslím, že si rozumíme úplně ve všem.

Jste trpělivá učitelka?
S trpělivostí určitě nemám problém. Učím už docela dlouho. Vždycky se snažím pochopit povahu člověka, najít k němu cestu a podle toho volím přístup.

Jak dlouho žijete v České republice?
V Čechách žiji pět let. Přijela jsem sem kvůli tanci a jsem tu opravdu šťastná.


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER