Lidé ve StarDance III » Soutěžící

Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL

02.10.2008 08:48 (Soutěžící)

Modelka a tanečník

Velmi dobrý a ambiciózní pár. Myslím, že mají šanci dostat se opravdu daleko. Pro mě předvedli zatím nejlepší standard. Michal je i přes svůj věk velmi dobrý učitel a má dostatek potřebných informací. Nevýhodou pro ně možná bude Janina výška, která je může omezit v akrobatických prvcích a zvedačkách. Jejich devízou je zase jejich vzhled. Jsou krásný pár a já osobně se těším na jejich slow fox.
Petr Čadek


Jana DOLEŽELOVÁ


Jana se narodila ve znamení Raka. Se svými 177 centimetry je letos bezkonkurenčně nejvyšší ženou v soutěži. Mezi její osobní záliby patří klavír, lyže nebo golf. Kdyby měla tři zlaté vlasy děda Vševěda, přála by si cestovat v čase, rozumět řeči zvířat a mít sedmimílové boty. Vyznává životní heslo: „Přej a bude ti přáno.“ Tvrdí, že je mnohem lepší být hezkou doktorkou, než chytrou modelkou, a proto za svůj největší úspěch považuje obhajobu rigorózní práce na vysoké škole.

rozhovor


Jaké jsou vaše dojmy z tanečního partnera?
Překvapil mě jeho mladičký věk. Měla jsem dojem, že já jako ta starší v našem páru budu mít problém s autoritou. Teď se svému omylu musím smát, protože respekt si získal hned, jakmile jsem ho viděla tančit a učit.

Co vám Michal řekl po vaší první promenádě na parketě?
Těch informací byla spousta. Například přestavěl v podstatě celé držení těla. Hlavy, rukou, hrudníku a pánve. Pro mě je to doteď naprosto nepřirozené a nepochopitelné držení. Naštěstí měl Michal aspoň radost z toho, že cítím rytmus.

Čím vás Michal nejvíce překvapil?
Svou přísností, což je dobře. Přísný učitel odhalí a upozorní na více nedostatků. A také stejným přístupem k soutěži jako já. Bála jsem se, aby nebyl přehnaně ambiciózní, nebo naopak úplný flegmatik.Aležádný z těchto extrémů se ho naštěstí netýká.

Čeho se ve StarDance nejvíce bojíte?
Bojím se, abych Michala nezranila nějakým svým nekoordinovaným pohybem. A také trémy při přímém přenosu. Šance je vždy jen jedna, nic nelze vystřihnout ani opravit. Někteří mí kolegové jsou herci a v tom mají velkou výhodu. Jako modelka mám oproti nim handicap. O to víc musím pořádně vypilovat techniku.

Sbalila jste někdy někoho na tanečním parketu?
Na to, abych iniciovala balení, jsem trochu stydlivá. Naštěstí pánové často balili mě, takže jsem neseděla v koutku (úsměv).

Těšíte se více na standardní tance nebo na latinu?
Zatím spíše na ty standardní tance, občas je tančím na plesech. Jsou to noblesní tance, které jsou mi bližší. U latiny mě doufám zachrání aspoň hudební cítění. Hrála jsem na klavír, takže snad rytmus a hudební sluch mám.

Jak vzpomínáte na své taneční?
Na své taneční mám příjemné vzpomínky, hromadné veselí pokračovalo i po skončení hodiny v přilehlé kavárně. Už tehdy jsem ale byla velmi vysoká a většina tanečníků mi byla po bradu. Byla jsem smutná, že místo do očí jim koukám na temeno hlavy a připadala jsem si jako Eiffelovka.

Nutí vás pánové k tanci často?
Na pracovních společenských akcích jsem občas nucena jít na parket. Například když mě vyzve pořadatel a není vhodné odmítnout. Měla jsem ale štěstí na sympatické tanečníky, takže společný tanec mi byl ctí.

Michal NECPÁL


Michal se narodil ve znamení Ryb. Vystudoval obchodní akademii a kromě výuky tance se živí také podnikáním. Přiznává, že je velmi tvrdohlavý. Mezi jeho největší koníčky patří kromě tancování filmyanejrůznější sporty. Rád by jednou v životě vyhrál milion. Za svůj největší úspěch považuje reprezentaci na mistrovství světa. Jeho snem je vést svůj vlastní taneční klub a být uznávaným trenérem. Celý život se drží hesla: „Naděje umírá poslední.“

rozhovor


Jaké jsou vaše první dojmy z Jany?
Musím se přiznat, že jsem byl velice mile překvapen. Jana je velice milá a příjemná dívka. Jediná starost, kterou mám, je, abych nějak dorovnal tu výšku (smích).

Čím vás Jana nejvíce překvapila?
Jana mne nejvíce překvapila svým entuziasmem a šikovností.

Tušíte, kde jsou její slabiny, kde její silné stránky?
Její slabina spočívá ve výšce. Hůře se koordinují pohyby. Silnou stránkou je rozhodně její talent pro tanec.

Budete se snažit dělat show nebo vsadíte spíše na tanec?
Myslím, že diváci se chtějí především smát, plakat, zkrátka se bavit. Tanec na parketě samozřejmě nesmí chybět, ale já se budu určitě snažit i o show.

Čeho se nejvíce bojíte?
Nejvíce se bojím, že vypadnu jako první. Toho bych se nechtěl dočkat.

Trpíte na parketě trémou?
Třeba na takovém předtančení jsem vždycky v pohodě a uvolněný. Když se jedná o zásadní soutěž, míván trému téměř vždy. Myslím, že ani ve StarDance se trémě nevyhnu.

Kdo vás přivedl k tanci?
Rodiče, kteří mě v první třídě základní školy přihlásili do taneční přípravky.

Co je podle vás nejtěžší na profesionálním tanci?
Pakliže se člověk dostane na určitou úroveň, je docela práce si ji udržet a dále se zlepšovat. Taky je velmi složité udržet si neustále kladný vztah se svou taneční partnerkou. Takový vztah je někdy jako manželství. Se svou taneční partnerkou jsme spolu tři roky. Občas se stane, že jsme na soustředění měsíc nepřetržitě spolu. Spousta párů tohle nezvládne. Můžou tancovat výborně, ale nevydrží spolu jako lidi. Nejdůležitější je vytvořit dobrý tým.

Jak se vyrovnáváte se špatným hodnocením?
Záleží na tom, od koho kritika přichází a jak si toho dotyčného cením. Jsem dost tvrdohlavý a mám svůj názor. Když si z kritiky můžu něco vzít a ponaučit se z ní, tak ji přijímám.


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER