Lidé ve StarDance III » Soutěžící

Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ

02.10.2008 08:41 (Soutěžící)

Herec a profesionalní tanečnice, učitelka tance

Tento pár má určitě velké šance postoupit dále. Vláďu Kratinu budou diváci určitě srovnávat s Jiřím Schmitzerem a Václavem Vydrou. Oproti nim, podle mého názoru, Vladimír Kratina více tančí. Laura je výborná taneční partnerka. Na parketě působí oba velice kompaktně. Jejich silnou stránkou budou v budoucnu nepochybně rychlejší tance.
Petr Čadek


Vladimír KRATINA


Vladimír se narodil ve znamení Ryb. Se svými 195 centimetry je nejvyšším tanečníkem v soutěži. Mezi jeho největší koníčky patří příroda, chata, cestování a dobré víno s přáteli. S úsměvem tvrdí, že žid a herec patří do kavárny a celý život se toho drží. Za největší životní úspěch považuje tři zdravé děti a také to, že ještě žije a cítí se na světě dobře. Jeho oblíbené motto zní: „Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl…“

rozhovor


Jaké jsou vaše zkušenosti s tancem?
Minimální. Na plese jsem byl snad jedenkrát v životě, a to jsem ho ještě stejně strávil v baru. Mám zběžnou představu o tom, jak by měla vypadat polka a valčík, ale to je tak asi vše. Taneční svět je pro mě španělská vesnice.

Jaké máte ve StarDance ambice?
Neupadnout a nezalehnout svou taneční partnerku. Náš výškový a váhový rozdíl je přece jen značný (smích).

Jaké jsou vaše první dojmy z Laury?
Bezvadné. Jsem nadšený. Laura je strašně roztomilá, má se mnou trpělivost a je to pohodářka. Je mi na ni sympatické, že má smysl pro humor. Na trénincích se spolu dost nachechtáme.

Jak vypadala vaše první tréninková hodina?
Když mě poprvé Laura ukázala chachu, tak jsem se válel smíchy asi půl hodiny. Jsou to pro mě zcela nepřirozené pohyby, které později dotažené do určitého tvaru můžou vypadat pěkně. Tanec je pro mě zcela nový svět, který objevuji, a pořád se nestačím divit. Konec konců jsem se tomu už jednou upsal, takže mi nic jiného nezbývá.

Jak jste na tom s fyzičkou?
Myslím, že s tou by neměl být problém. Ukázalo se, že s dechem navzdory svému věku problémy nemám.

Sedí vám více latina nebo standard?
To si vůbec netroufám odhadnout. Trénovali jsme zatím cha-chu a teď nás čeká quickstep, ze kterého mám docela hrůzu. Když je tanec moc rychlý, tak se ztrácím. Přece jenom jsem docela velký. Než dojde ta moje myšlenka z hlavy do nohy, někdy to docela trvá.

Jak vzpomínáte na svoje taneční?
Chodil jsem spíše za taneční než do tanečních a peníze jsme s chlapci užívali trošku jiným, veselejším způsobem. Byla to úžasná konspirace. Vždycky jsem vyrazil v obleku, rychle se převlíkl a zpět domů z hospody se vracel zase v tanečním. Na prodloužené maminka chtěla, abych ji provedl a mně dalo velkou práci se vymluvit. Naštěstí jsem tam tenkrát měl nějaké vystoupení s kytarou, takže jsem měl alibi.

Co říkala vaše žena s dcerami, když se dozvěděly, že byste měl jít do StarDance?
Holky mě do tohoto projektu vlastně navezly. Sledovaly obě řady v televizi a teď se těší, že mi budou fandit. Řekly mi, že bych to měl zkusit. Připadal jsem si v tu chvíli jako ten pán, co ho v cirkuse požádají, aby si stoupnul před terč, krátce před tím, než se začnou vrhat nože (smích).

Laura KLIMENTOVÁ


Laura se narodila ve znamení Střelce. Pochází ze Švýcarska, ale už pátým rokem žije se svým manželem v Ostravě. K tanci ji v šesti letech přivedli rodiče. Mezi její největší koníčky patří kromě tance především jazyky. Sama říká, že by nejraději uměla všechny světové řeči.
Za největší životní úspěch považuje svou rodinu a manžela. Snaží se o to, aby byla v každou chvíli svého života šťastná, a prý se jí to daří.

rozhovor


Co říkáte na svého tanečního partnera?
Jsem velmi spokojená. Už naše první setkání bylo super. Pan Kratina je veliký sympaťák. Tréninky s ním jsou hodně zábavné a mám pocit, že ho tancování baví čím dál tím víc.

Tušíte, jaké budou jeho silné a slabé stránky?
Vypadá jako chlap a starší ženské z něj budou určitě hotové. Nevýhodou by možná mohl být malinko věk a to, že se bude některé věci učit trošku pomaleji než ostatní.

Půjde vám více o tanec nebo chcete ukázat show?
Určitě mi půjde víc o tanec, ale nezapomeneme ani na show. Jen tancování lidi nebaví. Nebudu panu Kratinovi stavět příliš složité choreografie,alebudusesnažit ukázat jeho přednosti.

Jaké máte ambice?
Žádné přehnané ambice nemám. Chci, abychom spolu s panem Kratinou vypadali hezky na parketě a hlavně, aby ho tancování bavilo. Ambice se možná dostaví po prvním přenosu, když se budeme divákům líbit.

Čeho se nejvíce bojíte?
Trošku se bojím trémy a pak svého jazykového handicapu.

V jakém nejkurióznějším prostředí jste tančila?
V trávě na zahradě. Měla jsme na nohách tenisky a lidem se to prý líbilo.

Sbalila jste někdy někoho na tanečním parketě?
Určitě svého muže. Šlo to strašně rychle. Pár dnů společného tancování a byla ruka v rukávě.

Jak se vám líbí v České republice?
Jsem tady velmi spokojená. Společně žijeme v Ostravě, kde máme společné kamarády a Honza tam má svou rodinu. Líbí se mi česká nátura. Nikdo se tady na mě nedívá jako na cizinku. Češi jsou hodně otevření, a to se mi líbí.

Co je podle vás nejtěžší na profesionálním tanci?
Nejtěžší je pořád se zlepšovat. Na začátku se zlepšujete rychle a páry kolem vás také. Pak musíte ale hledat a vymýšlet, jak to udělat, abyste byli ještě lepší. Jsou páry, které už tři roky vypadají stejně. Trénují i osm hodin denně a není to vidět.

Máte nějaký nesplněný taneční sen?
Sny jako být třeba mistryní světa už dnes opravdu nemám. Nejdůležitější je pro mě, aby se lidem moje tancování líbilo.


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER