Lidé ve StarDance III » Soutěžící

Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ

02.10.2008 08:31 (Soutěžící)

Sportovní komentátor a tanečnice

Na Jaromíra s Evou je velmi hezký pohled. Silnou stránkou by pro oba v budoucnu mohly být především standardní tance. Výhodou bude určitě nejen Jaromírův specifický humor, ale také podpora pánského publika, kterému je Jaromír blízký ze sportovních přenosů. Jako na pár je ně hezký pohled na parketě. Musí na sobě ještě zapracovat. Diváky by si na svou stranu mohli získat právě tím, že se budou kolo od kola zlepšovat a jejich tancování nebude stejné.
Petr Čadek


Jaromír BOSÁK


Jaromír se narodil ve znamení Býka. Jako stoprocentní taneční laik směle přiznává, že k účasti ve StarDance byl přemlouván poměrně dlouho. Mezi jeho největší koníčky patří sporty, knížky, divadlo, hudba a v neposlední řadě pivo s kamarády. Jeho oblíbené rčení zní: „Yetti není zlý, Yetti je jen přísný.“ Za svůj největší životní úspěch považuje fakt, že po třiceti pěti letech aktivní sportovní kariéry ještě pořád chodí.

rozhovor


Jaký máte vztah k tanci?
Já nikdy netančil. V tanečních jsem nebyl, protože mi kolidovaly s basketbalovými a fotbalovými tréninky. Volba v jejich prospěch byla z mé strany jasná. Netančil jsem ani na vlastní svatbě. Na to jsem měl kaskadéra, kamaráda Milana, který provedl nevěstu i tchyni. S tancem se respektujeme, ale nevyhledáváme.

Jaké jsou vaše dojmy z vaší taneční partnerky?
Jenom ty nejlepší. Eva je fajn, navíc pěkná baba. Komu z chlapů by se taková kombinace nezamlouvala. Navíc to vypadá, že má až nekonečnou trpělivost. Po padesáté mi dokáže v klidu vysvětlit tu samou chybu. Teda vlastně ji odstranit. Prostě ideální partnerka.

Jak vypadal váš první trénink?
Jako krocení medvěda. O tanci jsem nic nevěděl a také to podle toho vypadalo. Pro nezaujatého pozorovatele to musela být slušná komedie.

Překvapila vás Eva něčím?
Hlavně tím, že zatím neutekla a statečně vydržela.

Co vám Eva řekla po vašem prvním tanečním projevu na parketě?
Milosrdnou lež. Řekla, že to půjde a že to není tak špatný. Ale já vím svoje (smích).

Taneční tréninky budou vyžadovat pevné nervy. Jak jste na tom s trpělivostí?
S trpělivostí fakt nemám problém. Ale je to nezvyk, celý můj život je nepřetržitá řada různorodých improvizací a teď se po mně chce, aby měl můj tanec řád a napevno pospojované prvky. To dá práci.

Tušíte, kde jsou vaše silné a slabé stránky?
Jsem docela trpělivý a obecně mě baví trénovat, ať už jde o fotbal nebo golf. Snažím se i v tanci. A mé slabé stránky? Nějak pořád nechápu, co to tam ty nohy vlastně dělají. A koordinace pohybů různých částí těla? To je naprosto příšerná věc (smích).

Bude vám sedět více latina nebo standardní tance?
Určitě standard. Nějak si sám sebe nedovedu představit s rozvlněnými boky a juchajícího po parketu. To víte, jsem od založení velmi vážný člověk.

Jak odmítáte ženy, které vás požádají o tanec?
Programově se příliš nevyskytuji v místech, kde se tanec provozuje. Ale když už se tak stane, tvrdím, že tančím pouze v ohrožení života, k němuž zatím nedošlo.

Eva KREJČÍŘOVÁ


Eva se narodila ve znamení Panny. Kromě tance se živí vyučováním angličtiny. Do StarDance šla především proto, aby zažila legraci a posbírala nové zážitky. Mezi její koníčky patří sporty všeho druhu. Jejím nesplněným snem je zatím stále vůz BMW Z4. V životě se striktně řídí heslem: „Co tě nezabije, to tě posílí.“

rozhovor


Jak vypadal váš první trénink?
Setkali jsme se na vrátnici a pak jsme společně hledali zkušebnu. Během hledání jsme se stihli trochu seznámit a začali jsme si tykat. Takže následný trénink už začínal bez nervozity. Nejdřív jsem Mírovi vysvětlovala základní kroky waltzu a potom i nějaké krokové variace.

Čím vás Jaromír Bosák nejvíce překvapil?
Nejvíce mě překvapil tím, že slyší hudbu.

Tušíte, kde jsou jeho slabiny, kde jeho silné stránky?
Jak mi neustále říká, je prý stydlivý chlapec, takže mu neustále opakuji, že musí tančit blíž u mě. Hlavně při standardních tancích. A silnou stránkou je jednoznačně preciznost. Vadí mu, když mu něco nejde, takže to pak rozebírá a přemýšlí o tom a snaží se na to přijít.

Tréninky budou vyžadovat pevné nervy. Jste trpělivá?
Myslím, že mám bohatou praxi a jsem výborně připravená. Už více než šest let učím tancovat dospělé i malé děti a navíc ještě učím angličtinu.

Co je nejtěžší na profesionálním tanci?
Určitě je velmi těžké udržet si na parketě nadhled a úsměv. Zkrátka působit, že vás tanec baví a vůbec nic vás nestojí. Ty nejtěžší věci musí vypadat jako nejlehčí.

Je složité najít si ideálního tanečního partnera?
To si piště. S tanečním partnerem trávíte hodně času a musíte s ním vycházet především jako s člověkem. To že si budeme rozumět při tanci, ještě neznamená, že si sedneme lidsky.

Máte nějaký nesplněný taneční sen?
S partnerem jsme si řekli, že už chceme tančit především pro radost. V současnosti nás hodně baví show a taneční soutěže už tak nehoníme. Samozřejmě i já jsem si prošla životní etapou, kdy jsem chtěla vyhrát mistrovství světa. Naštěstí jsem velmi brzo pochopila, že se mi to asi nepovede.

Vzpomněla byste si na nějaký taneční trapas?
Šaty mi zatím ještě nespadly. Navrhuji si je tak, aby mi nepraskaly. Řadu let jsem tančila formace a svého času jsem nosila krátké vlasy. Povinně jsme museli nosit takové drdůlky a ten mi jednou v zápalu tance uletěl. Pro formaci to určitě nebylo nejlepší, ale mně to v tu chvíli vůbec nevadilo.

Jaké pocity jste měla po vaší první soutěži?
Smíšené. Doma mi tenkrát strašně vynadali, že jestli chci tančit takhle příšerně, ať radši netancuji vůbec (smích). Neposlechla jsem je.


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER