Lidé ve StarDance III » Soutěžící

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK

02.10.2008 08:12 (Soutěžící)

Zpěvačka a závodní tanečník

Michal je několikanásobný mistr republiky v latině, takže jejich silnou stránkou bude evidentně latina. Iva je příjemná holka, která má televizní diváky ještě určitě čím překvapit. Po prvním kole je jasné, že na sobě budou muset ještě trošku zapracovat. Já osobně se velmi těším na jejich rumbu.
Petr Čadek


Iva FRÜHLINGOVÁ


Iva se narodila ve znamení Býka. Mezi její největší záliby patří kromě hudby, filmy,golf,jóga. Přiznává, že nabídkou do StarDance byla ze začátku velmi překvapená. Největší radost z její účasti v taneční show měl její tatínek. Její oblíbené životní motto zní: „Otevři oči, vše co potřebuješ vědět a znát, je všude kolem nás.“ Za svůj největší životní úspěch považuje koncert v pařížské Olympii.“

rozhovor


Jaká byla vaše reakce, když jste dostala nabídku tančit ve StarDance?
Nadšením jsem na začátku příliš neoplývala, protože nejsem sportovní typ a nikdy předtím jsem netancovala. Nedělala jsem nikdy žádný sport, takže jsem si říkala, že to asi není nabídka pro mě. Nakonec jsem si řekla, že by nebylo úplně od věci zkusit něco nového a StarDance vzala jako takovou svou malou osobní výzvu. Vůbec netuším, jestli to zvládnu a jsem na sebe docela zvědavá.

Jak vypadal váš první trénink?
Můj první trénink byla velká námaha. Za celé dvě hodiny práce jsem se naučila jen sedm sekund tance, který by měl trvat minutu a půl. Bojím se toho, kolik času budeme potřebovat, než zvládneme dobře celou cha-chu.

Co vám Michal řekl po vašem prvním společném tanci?
Michal je velmi pozitivní a stále povzbuzuje mé sebevědomí. Snaží se mě přesvědčit, že všechno v pohodě zvládneme. Tak uvidíme.

Jaká je vaše motivace ve StarDance?
Nepotřebuji zhubnout, ale řekla jsem si, že bych si mohla zpevnit a vypracovat postavu. Taky bych se ráda naučila něco z tanečního sportu. Když se obojí povede, budu mít radost.

V oblékání jste spíše sportovní typ. Jak se těšíte na taneční róby a vysoké podpatky?
Je fakt, že šaty obvykle nenosím. Měla jsem je na sobě snad jen dvakrát v životě. Docela se na tuhle neodmyslitelnou součást tancování těším a jsem zvědavá, jak budu v tanečních kostýmech vypadat.

Čeho se nejvíce bojíte?
Všeho. Bojím se, že budu strašně unavená a taky toho, že budu muset sportovat naplno. Uvidí mě spousta lidí a já mám strach, že se mi budou smát a bavit se tím, až třeba spadnu na zem, protože mi na parketě ujede noha. Kamarádi si asi s podivným výrazem ve tváři budou klepat na čelo, ale já si jdu hrdě za svým a vůbec mi to nevadí.

Taneční tréninky budou vyžadovat trpělivost. Máte ji?
Když se řekne slovo trpělivost, nic se mi nevybaví. Vůbec to slovo totiž neznám. Jsem typická ženská, která chce mít všechno hned. Myslím, že to se mnou bude v tomto směru trošku komplikované a výše zmíněnou trpělivost bude potřebovat v první řadě Michal.

Jakou máte fyzičku?
Ta je katastrofální. Ještě navíc jsem kuřačka. Doufám, že si ji při tancování zlepším.

Michal KOSTOVČÍK


Temperamentní Michal se narodil ve znamení Panny. Živí se jako učitel tance. Na taneční parket jej přivedla sestra Petra, která byla v první řadě StarDance učitelkou Václava Vydry. Za svůj největší úspěch považuje to, že se živí právě tancem, který ho baví. Rád by si zatancoval na mistrovství světa dospělých. Mezi jeho koníčky patří golf, kino a především spánek. Je propagátorem hesla: „Nic není problém.“

rozhovor


Jaké jsou vaše první dojmy z taneční partnerky?
Iva je úžasná. Je s ní sranda, máme podobný humor a výborně si rozumíme. Navíc je to nádherná žena, takže já sem určitě spokojený, teď je jen otázka, zda i ona?

Jak vypadal váš první trénink?
Iva přišla o půl hodiny později, takže jsem na ni musel čekat. Překvapilo mě, jak se rychle učí. Nejdříve se tváří, že to nechápe a pak vše udělá na první pokus.

Jaké jsou její silné a slabé stránky?
Silnou stránkou je úsměv. Ten její je nádherný a zachrání vše. Slabé stránky si jako gentleman nechám pro sebe.

Jaká je vaše motivace ve StarDance?
Musím se přiznat, že vůbec nepřemýšlím nad tím, kam bych chtěl v soutěži dojít. Naše umístění bude záležet na výkonech, na porotě a především na sympatiích diváků. Já si to chci především užít. Myslím si, že StarDance bude v první řadě zábava.

Taneční tréninky budou vyžadovat velkou trpělivost, máte ji?
Iva už mě upozorňovala, že je docela netrpělivá. Nervy mám pevné, trénuji už několik let a mojí výhodou by navíc mohlo být také to, že jsem flegmatik.

Jak se vyrovnáváte s negativním hodnocením na soutěžích?
Jsem hodně cílevědomý, takže velice špatně. Snažím se nedávat to najevo, ale vře to ve mně.

Co řekla vaše sestra, když se dozvěděla, že jdete do StarDance?
Původně jsem neměl v plánu se do soutěže hlásit. Jednou jsme se sestrou bavili a ona mi řekla, že tancovat budu celý život a měl bych vyzkoušet něco nového. Když se dozvěděla, že jsem byl vybrán, gratulovala mi a významně mi řekla, že ji nemám dělat ostudu (smích).

Máte nějaký nesplněný taneční sen?
Tancovat mistrovství světa v dospělých. Už se mi to povedlo v juniorech i v mládeži. Tohle je zatím ještě hodně těžké předsevzetí.

Dá se tancem uživit?
Tancem se uživit určitě dá, ale nikomu bych tento způsob obživy nedoporučoval. Neumíte si totiž představit, jaká je to dřina.


Soutěžní dvojice

Iva FRÜHLINGOVÁ a Michal KOSTOVČÍK
Jaromír BOSÁK a Eva KREJČÍŘOVÁ
Vladimír KRATINA a Laura KLIMENTOVÁ
Jana DOLEŽELOVÁ a Michal NECPÁL
David SUCHAŘÍPA a Albina ZAYTSEVA
Bohouš JOSEF a Lenka TVRZOVÁ
Zuzana NORISOVÁ a Jan KLIMENT
Dana BATULKOVÁ a Jan ONDER