Srpnová noc

Přímý přenos z minulosti – srpen 1968 uvádí Nora Fridrichová a Michal Prokop
Atmosféra Pražského jara
Písničky 60. let
Dokumentární archivní materiály od profesionálních i amatérských filmařů, fotografů, karikaturistů, grafiků
Zpravodajský přehled událostí během okupace minutu po minutě
Kdo byl kdo v srpnových dnech
Plakáty a předměty z doby okupace, které zaslali občané na výstavu v Národním muzeu
Vzpomínky pamětníků a přímých účastníků z domova i ze zahraničí (Václav Havel, Jiří Dienstbier, Čestmír Císař, Milada Snětivá, tajemnice Františka Kriegla, Peter Dubček, syn Alexandra Dubčeka, Dagmar Frösslová, dcera Oldřicha Černíka, Lenka Procházková, dcera spisovatele Jana Procházky, Věra Šťovíčková, Zdeněk Svěrák, Kamila Moučková, Jaroslav Hutka, Milan Jungmann, Natálie Gorbaněvská, která protestovala v Moskvě proti invazi, generál Kosenko, bývalý polský voják Zygmund Karcz, pamětníci, kteří se ozvali na výzvu České televize a další)
Beseda s hosty ve studiu: Petr Pithart, prof. Rudolf Zahradník, Věnek Šilhán, Petruška Šustrová, Michael Kocáb, Jan Petránek, Valtr Komárek, Jiřina Rybáčková – KAN, olympijská vítězka Milena Rezková, písničkáři - Jan Vodňanský, Jan Burian, historici – dr. Pavel Žáček, dr. Petr Blažek, Mgr. Daniel Povolný a další
Praha 21. srpna ve fotografiích a zvukových nahrávkách od finského režiséra Reijo Nikkily

Obsah pořadu

Přehrát vše

Přímý přenos z minulosti – srpen 1968 uvádí Nora Fridrichová a Michal Prokop
Atmosféra Pražského jara
Písničky 60. let
Dokumentární archivní materiály od profesionálních i amatérských filmařů, fotografů, karikaturistů, grafiků
Zpravodajský přehled událostí během okupace minutu po minutě
Kdo byl kdo v srpnových dnech
Plakáty a předměty z doby okupace, které zaslali občané na výstavu v Národním muzeu
Vzpomínky pamětníků a přímých účastníků z domova i ze zahraničí (Václav Havel, Jiří Dienstbier, Čestmír Císař, Milada Snětivá, tajemnice Františka Kriegla, Peter Dubček, syn Alexandra Dubčeka, Dagmar Frösslová, dcera Oldřicha Černíka, Lenka Procházková, dcera spisovatele Jana Procházky, Věra Šťovíčková, Zdeněk Svěrák, Kamila Moučková, Jaroslav Hutka, Milan Jungmann, Natálie Gorbaněvská, která protestovala v Moskvě proti invazi, generál Kosenko, bývalý polský voják Zygmund Karcz, pamětníci, kteří se ozvali na výzvu České televize a další)
Beseda s hosty ve studiu: Petr Pithart, prof.Rudolf Zahradník, Věnek Šilhán, Petruška Šustrová, Michael Kocáb, Jan Petránek, Valtr Komárek, Jiřina Rybáčková – KAN, olympijská vítězka Milena Rezková, písničkáři – Jan Vodňanský, Jan Burian, historici – dr. Pavel Žáček, dr. Petr Blažek, Mgr.Daniel Povolný a další
Praha 21. srpna ve fotografiích a zvukových nahrávkách od finského režiséra Reijo Nikkily

Před čtyřiceti lety to byl jeden z nejdramatičtějších okamžiků naší novodobé historie. Po měsících politického uvolňování a nadějeplné občanské aktivity vstoupila do naší země vojska pěti armád Varšavské smlouvy.
Desetihodinové komponované pásmo má připomenout, co všechno prožívali lidé v tomto klíčovém okamžiku, jak tragicky se podepsal Srpen 1968 na mnohých osudech, a které myšlenky jsou dodnes tak živé, že o nich stále ještě diskutují pamětníci, výrazné osobnosti politického života i obyčejní občané.
„Přímý přenos z minulosti“ se snaží oživit a rekonstruovat náladu těch dní, proto se v pořadu budou objevovat i písničky té doby, televizní archivní snímky připomenou, jak se lidé bavili. Tvůrci pořadu se rozhodli zapojit do pořadu co největší počet autentických svědectví, přivést na obrazovku známé i neznámé tváře. Diváci uslyší názory tehdejších činitelů nebo jejich příbuzných, setkají se s disidenty, chartisty, s osobnostmi polistopadového období. Moderátoři pořadu, Nora Fridrichová a Michal Prokop, budou zpovídat hosty v živém studiu, zprostředkují štafetu výpovědí pamětníků i historiků. Zpravodajské vstupy zprostředkují vývoj událostí z 20. na 21. srpna 1968 minutu po minutě. Srpnová noc ožije znovu svým tehdejším životem.