Pořady

režisér

Petr Lébl

narozen 16. května 1965
zemřel 12. prosince 1999

Divadlo by měla být především podívaná,“ tak to viděl režisér Peter Lébl. Vystudoval střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici, obor grafická úprava tiskovin, který pak hojně využíval během svého divadelního působení. Několikrát se pokoušel dostat na FAMU, ale pokaždé byl odmítnut – pro nedostatek talentu. Zkusil to na DAMU a byl přijat hned napoprvé. Obory režie, scénografie a autorské herectví však nedostudoval. Stal se uměleckým šéfem Divadla Na zábradlí a vytvořil zde řadu inscenací, které se zapsaly do dějin českého divadla.

Navrhl podobu vstupenek i celý výtvarný design divadla včetně řešení interiéru. U většiny inscenací figuroval i jako autor scénické výpravy. Inscenace Čechovových her IvanovRacek získaly Cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku. Jeho kolegové a přátelé o něm hovořili jako o velmi zvláštním člověku, který pochyboval o každém svém kroku.

Život v posledních měsících pro něj byl zřejmě těžší než smrt vlastní rukou. Ukončil ho dobrovolně v provazišti Divadla Na zábradlí ve věku 34 let.

Pořady ve videoarchivu

Všechny