Arabela a Petr po deseti letech. Pohádkový seriál pro celou rodinu (1993). Hrají: M. Šafránková, V. Dlouhý, J. Brejchová, V. Brodský, H. Ševčíková, M. Labuda, D. Patrasová, O. Kepka a další. Scénář M. Macourek. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Arabela pokračuje dalšími šestadvaceti příběhy, jimiž autoři Miloš Macourek a Václav Vorlíček volně navázali na díly předchozí. Než se podařilo pokračování úspěšného seriálu napsat a natočit, uběhla řada let. Někteří herci z první série se už, bohužel, natáčení nedožili – V. Menšík, V. Lohniský, P. Svojtka či J. Hrzán. Přesto se ale s většinou herců, které si diváci oblíbili, zase setkají – například se S. Zázvorkovou, V. Brodským, I. Janžurovou, J. Brejchovou, V. Dlouhým. Přibyly i desítky představitelů nových rolí, např. M. Labuda, P. Nárožný a P. Zedníček. V titulní roli Arabely vystřídala slovenskou herečku J. Nagyovou neméně půvabná M. Šafránková.

Od chvíle, kdy naposledy zazvonil kouzelný zvoneček, se udála spousta věcí. Arabela (M. Šafránková) a Petr (V. Dlouhý) jsou spolu deset let a marně čekají na dítě. Z Honzíka (O. Kepka) a Mařenky (H. Ševčíková) se stali vysokoškoláci, studují folkloristiku, především pohádky. Říše pohádek je vážně ohrožena, ze země obrů je pro své vegetariánství vyhnán obr Balibul (J. Sedláček). Usadí se poblíž království, aby se naučil jíst lidi, a každý den žádá novou oběť. Bystrozraký (R. Rusev) uteče z vězení, aby se nestal jeho obětí, a zmocní se kouzelného pláště. Letí do světa lidí.

Stopáž28 minut
Rok výroby 1993
 ST 4:3