Český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, tanečník, moderátor a herec, který v těchto dnech oslavuje své 70. narozeniny, jak se představil téměř před půlstoletím ve svém medailonku vycházející popové hvězdy (1972). Průvodní slovo G. Oplustil. Scénář J. Müller. Kamera J. Motejl. Režie I. Roch

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, baskytarista, tanečník, moderátor a herec Jiří Korn se narodil 17. května 1949 v Praze. K jeho nejvýznamnějším hitům patří Yvetta, kterou uslyšíte hned v úvodu tohoto dvacetiminutového debutového medailonku, dále Robinson, Zpívat jako déšť, Windsurfing, Hlava mazaná, Mandarín, Hotel Ritz a Té, co snídá.

Kornova hudební kariéra začala v šedesátých letech minulého století se skupinou Rebels (velký hit Šípková Růženka) a pokračovala v sedmdesátých letech v rámci skupiny Olympic, kde se stal interpretem např. písně Únos. Po skončení angažmá v Olympicu zpěvák zahájil svoji sólovou kariéru. V osmdesátých letech své písně spojil i s úspěšným televizním cyklem Možná přijde i kouzelník.

Herec Jiří Korn účinkoval v několika filmech (např. ve filmu Honza málem králem), od devadesátých let spojil kariéru s muzikály (Bídníci, Dracula, Monte Cristo atd.) a vystupoval i v ledové revui Mrazík. Získal Cenu Thálie za celoživotní mistrovství.

Stopáž20 minut
Rok výroby 1972
 čb 4:3
ŽánrHudba