Populární seriál, ve kterém diváci poprvé hlasovali a rozhodovali o dalším ději. Má Sváťa (J. Dvořák) přijmout do prvotřídního hotelu výborného kuchaře, který je v podmínce za ublížení na zdraví? Podle scénáře Jaroslava Dietla, od jehož narození letos uplynulo devadesát let (1984). Dále hrají: P. Zedníček, R. Brzobohatý, P. Haničinec, L. Šafránková, J. Dítětová, N. Jiránková, E. Hudečková, I. Prachař, J. Petrovická a další. Kamera J. Lebeda. Režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na obrazovky České televize se vrací populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. Seriál uvádíme jako vzpomínku na scenáristu a dramatika Jaroslava Dietla, od jehož narození letos uplynulo devadesát let (*22. 5. 1929 – †29. 6. 1985).

I když už má Svatopluk Kuřátko (J. Dvořák) za sebou mnohé zkušenosti, mnohého byl také, alespoň prozatím, ušetřen. Doposud totiž bojoval na poli kuchařském především sám za sebe. V dnešní epizodě se však Svatopluk dostane do rozporu se svým okolím kvůli někomu jinému. Tím je Bronislav Rubáš (P. Zedníček), mladý kuchař, na kterého – a především na jeho omáčky – dostane Svatopluk vynikající reference. Jedinou, ale zato závažnou překážkou jeho okamžitého nástupu, je fakt, že Bronislav je v podmínce. Svatopluk se ocitá v nepříjemné situaci. Na jedné straně musí čelit předlistopadové kádrovačce (J. Petrovická), na druhé pak poněkud temperamentní a nevybíravé paní Rubášové (E. Hudečková).

Jaroslav Dietl
dramaturg, scenárista a dramatik

Jaroslav Dietl

* 22. 5. 1929

† 29. 6. 1985


Stopáž55 minut
Rok výroby 1984
 ST AD 4:3
ŽánrSeriál