Populární seriál, ve kterém diváci poprvé hlasovali a rozhodovali o dalším ději. Jak vyřeší sympatický, ale nerozhodný kuchař Kuřátko (Josef Dvořák) prekérní situaci v kuchyni malebného horského hotelu? Podle scénáře Jaroslava Dietla, od jehož narození letos uplyne devadesát let (1984). Dále hrají: J. Bláha, J. Somr, J. Moučka, K. Macháčková, D. Veškrnová, Z. Bydžovská, S. Zázvorková, G. Vránová, V. Brodský, D. Matásek, O. Vlach a další. Kamera J. Lebeda. Režie F. Filip

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na obrazovky České televize se vrací populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. Seriál uvádíme jako vzpomínku na scenáristu a dramatika Jaroslava Dietla, od jehož narození letos uplyne devadesát let (*22. 5. 1929 – †29. 6. 1985).

V horském hotýlku v rozpuku sezóny je, jak se říká, každá ruka dobrá. Právě v této situaci, kdy jídelna praská ve švech, pomocná síla paní Kolášková (S. Zázvorková) uklouzne a zlomí si nohu. Sváťovi (J. Dvořák) hrozí, že zůstane v kuchyni sám. A protože se mohutný nápor strávníků absolutně nedá v jednom zvládnout, potřebuje sehnat ještě někoho k ruce. Tento fakt ovšem spustí celou lavinu prekérních situací. Jak tento nepopulární problém – zástup v práci – Svatopluk vyřeší? Tím však dnešní porce rozpačitých a konfliktních situací zdaleka nekončí. Jídelnu zaplaví skupina maďarských turistů, kteří prý mají také objednanou snídani. Vrcholem tohoto dílu, jak sám jeho název napovídá, je situace s omáčkou, kterou šéf (J. Moučka) zkazil. Vinu však, jak si můžeme v životě často všimnout, každý rád svede na toho druhého.

Jaroslav Dietl
dramaturg, scenárista a dramatik

Jaroslav Dietl

* 22. 5. 1929

† 29. 6. 1985


Stopáž64 minut
Rok výroby 1984
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál