Příběh z Polska padesátých let minulého století, v němž je vykreslen zápas o uznání psychologie coby vědy související s kriminalistikou (1993). Hrají: H. Korte, M. Vašut, I. Trojan, M. Vávra, M. Táborský a další. Scénář J. Šikl. Kamera J. Šajmovič. Režie A. Moskalyk

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Oblíbený detektivní seriál v režii A. Moskalyka o boji práva se zločinem, ve kterém se rodila vědecká kriminalistika. Každá epizoda je věnována jedné kriminalistické disciplíně, jež se uplatnila u soudu a později byla uznána jako nezvratný a usvědčující důkaz.

V tísnivé atmosféře Polska padesátých let 20. století, v době z hlediska dějin vědecké kriminalistiky velmi nedávné, se odehrává příběh politicky motivovaného procesu. Autor se pokusil vystihnout složitou a pro naši rozpornou přítomnost typickou cestu, po níž se k sobě přibližovaly dva významné obory, přímo související s člověkem a jeho chováním – tedy kriminalistika a psychologie.

V této epizodě mj. uvidíte H. Korteho (profesor), M. Vašuta (Pioterek), I. Trojana (Michnik) či M. Táborského (J. Nowacki).

Seriál vysíláme v HD kvalitě.

Stopáž49 minut
Rok výroby 1992
 ST AD HD 4:3
ŽánrSeriál