Jenom 177 dní zbývá vědecké expedici z budoucnosti, aby zachránila Zemi před hrozící katastrofou. Kultovní sci-fi seriál, který zasáhl generace českých diváků (1983). Hrají: J. Bláha, J. Dvořák, D. Patrasová, J. D. Novotný, V. Brodský, V. Král, J. Hartl, J. Kodet a další. Scénář O. Hofman a J. Polák. Kamera J. Macháně. Režie J. Polák

Nesmrtelný český sci-fi seriál pro celou rodinu uvádíme jako vzpomínku na spoluscenáristu Otu Hofmana, od jehož úmrtí letos uplynulo třicet let (*10. 4. 1928 – †17. 5. 1989).

Na zábavu v Kamenici návštěvníci nikdy nezapomenou, i když každý z jiného důvodu. Káťa (D. Patrasová) se zamilovala do Petra (J. Hartl), Karas (J. Dvořák) objevil kouzlo osobnosti dědy Drchlíka (V. Brodský), doktor Noll (J. D. Novotný) má v nemocnici ideální podmínky ke studiu současné lékařské vědy a akademik Richard (J. Bláha) ze záznamu Oka 1 zjistil, že byli okradeni o všechny peníze. Marně se snaží svolat poradu svého týmu. Nadějně pro něj vypadá jen chvilka, kterou stráví s Adamem (V. Král) při debatě o přesunu kontinentů. K půlnoci se nad městem strhne bouře a blesk zasáhne kolotočáře Edu (J. Kodet), který rozebírá konstrukci kolotoče. Budoucnost návštěvníků je neradostná. Bez peněz, bez průkazných úspěchů v pátrání po Adamových důležitých výpočtech smutně pojídají amarouny.

Stopáž29 minut
Rok výroby 1983
 ST 4:3