Postavy a obsazení

Jana Nagyová
Jana Nagyová

Arabela

Je z říše pohádek, dcera krále Hyacinta. Je to nejdůležitější postava příběhu, je krásná a hodná, a tak o ní stojí hned dva muži – Petr Majer z říše lidí a Rumburak, čaroděj II. kategorie z říše pohádek.Arabela ale Rumburaka nechce, miluje Petra, kterého potkala při návštěvě světa lidí. A to je potíž, protože Rumburak se Arabely nechce vzdát. Ne snad že by ji tolik miloval, ale chce se stát (jakožto její manžel) králem říše pohádek. Arabela ale není princezna, která by se nechala jen tak vláčet osudem a okolnostmi. Všem nástrahám, které chystá Rumburak, čelí statečně a přestože ji jednou i unese na svůj hrad, ona mu uteče a nakonec všechny s pomocí královny a Fantomase zachrání. Postavu Arabely ztvárnila Jana Nagyová a hlas jí v I. sérii propůjčila Libuše Šafránková.


Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý

Petr Majer

Je z říše lidí, budoucí inženýr. S Arabelou se potkává jakoby náhodou, ale za vše může zvoneček, na který zazvonil jeho otec. Petr s Arabelou se do sebe zamilují během jedin|ého dne, kdy se potkají v parku, pak spolu absolvují zkoušku ve škole a nakonec se potkají ještě u Majerů doma večer u televizního čtení pohádek pro děti, kvůli kterému vlastně Arabela přicestovala se svou sestrou a čarodějem Vigem do říše lidí. Pro Petra je Arabela nedostižná - je přece z úplně jiného světa, do kterého ani neví, jak se dostat. Petr jako budoucí technik musí bojovat se svými racionálními spolužáky i učiteli o to, aby uznali, že existuje svět pohádek. Nakonec jim to s létajícím kufrem dokáže. Sám se také dostane do říše pohádek, i když nešťastnou náhodou a způsobí tam dost chaos, musí totiž na příkaz Arabeliny sestry měnit říši pohádek pomocí prstenu do podoby říše lidí.


Jiří Lábus
Jiří Lábus

Rumburak

Je z říše pohádek, čaroděj II. kategorie. Rumburak je poddaný krále Hyacinta, má však vysoké ambice, chce se sám stát králem říše pohádek. Pokud by se oženil s Arabelou, dcerou krále Hyacinta, měl by cestu k trůnu snadnou. Arabela ho ale nechce. Rumburak proto po seznámení s panem Majerem a fenoménem televize vymyslí plán, jak krále Hyacinta přinutit k tomu, aby mu Arabelu dal. Ve světě lidí se seznámí s televizní technikou, kouzelným prstenem se promění v pana Majera, který čte v televizi dětem pohádky na dobrou noc, a vypráví sám milionům dětí pohádky pozměněné tak, že to pohádkovou říši ničí. A čeká, až ho král Hyacint požádá o pomoc výměnou za ruku Arabely. Rumburak je padouch, ale často se mu nedaří, jak by chtěl, skončí dokonce i ve vězení v říši lidí. Ze všeho se ale pomocí kouzel dostává a je tak pro Petra a Arabelu těžkým soupeřem.


Vladimír Menšík
Vladimír Menšík

Karel Majer

Je z říše lidí. Poté, co nalezne kouzelný zvoneček a zazvoní na něj, začnou všechny potíže s Rumburakem. Je to tatínek Petra. Pan Majer dostane novou pracovní příležitost - vyprávět v televizi dětem pohádky na dobrou noc. A tak se Rumburak dozví, jak může využít televizní techniku pro své záměry. Panu Majerovi v kariéře vypravěče pohádek pořád něco brání. V říši pohádek si nejprve myslí, že je to pan Majer, kdo vypráví špatné pohádky a proto ho čaroděj Vigo promění v jezevčíka. Během příběhu prodělá pan Majer ještě jedni bizarní proměnu - Rumburak ve snaze se mu pomstít a zneškodnit ho, mu do břicha začaruje televizního asistenta Grosse. Jednou také pan Majer skončí v blázinci (to když ho Honzík prstenem přenese na poradu v televizi ve chvíli, kdy je doma v koupelně a čistí si zuby) a jednou ve vězení (když společně s králem Hyacintem a čarodějem Vigem vyhodí do povětří chemickou továrnu).


Je z říše pohádek. Starší sestra princezny Arabely, takže je taky princezna. Je trochu vychytralá, povrchní a panovačná, prostě ta zlejší princezna. Ale ne ošklivější. Od začátku se ošklíbá nad Arabelinou láskou k Petrovi, sama si za muže vybere prince Vilibalda z pohádky o Šípkové Růžence. Xénie obdivuje všechno to z říše lidí, co v pohádkovém světě není - auta, paneláky, odpadky, oblékání lidí - všechno tohle jí připadá moderní a ráda by to v říši pohádek také zavedla. A ve chvíli, kdy je její otec s matkou ve světě lidí a jí náhoda přihraje do cesty Petra Majera, se to také pokusí zrealizovat. Obyvatelé říše pohádek se sice proti změnám vzbouří, Xénie je ale všechny promění v auta. Nevědomky tak zachrání Marušku a Honzíka před ježibabou v perníkové chaloupce. Když jsou všichni poddaní auta, nemá královskému dvoru kdo vařit a princezna vymyslí výlet do světa lidí do restaurace. Nešťastnou náhodou ale přijde o kouzelný prsten a nemá jak zaplatit, takže skončí jako pomocná síla v kuchyni a její manžel, princ Vilibald jde do vězení. Nakonec je všechny zachrání Arabela.


Vlastimil Brodský
Vlastimil Brodský

král Hyacint II.

Je z říše pohádek, je to král říše pohádek. Je hodný a spravedlivý a pro říši pohádek i svoje dcery chce to nejlepší. Ale s Rumburakem to opravdu nemá snadné. Nejprve si myslí, že říši pohádek škodí pan Majer, ale to se stane jen jednou a omylem asistenta Grosse, který k pohádce v televizi přidá špatné obrázky, takže miliony dětí si myslí, že Červená Karkulka je koza. Král Hyacint dostane od Rumburaka jednu televizi, aby mohl všechno jeho pozměňování pohádek sledovat a musel tomu přizpůsobit pohádkovou říši. Takže nyní musí Karkulka sežrat myslivce a princ Vilibald musí okrádat spící v pohádce o Šípkové Růžence. Král je z toho nešťastný a nechce dát Rumburakovi Arabelu, ale pohádkovou říši zachránit musí, je její král. Když princezna zmizí, vypraví se za ní do říše lidí, tam ale nikdo nechce chápat, že je král a zavřou ho i s čarodějem Vigem do blázince. V říši lidí bohužel přijde o kouzelný plášť, takže zde uvízne delší dobu a nakonec dojde i ktomu, že si musí najít práci. Ukáže se ale, že král pro práci v chemické továrně není vhodný a tato epizoda jeho života skončí výbuchem továrny. Král říše pohádek musí jít do vězení. Vše nakonec zachrání Arabela, která pomocí kouzelného prstenu továrnu uvede do původního stavu a krále, Viga, pana Majera i prince Vilibalda z vězení vysvobodí.


Ondřej Kepka
Ondřej Kepka

Honzík Majer

Je z říše lidí. Honzík Majer je mladší bráška Petra. Mít princeznu v rodině se mu náramně hodí a užívá si to. Společně s Maruškou Hermannovou čelí zlotřilým spolužákům, potrhlé učitelce na klavír paní Müllerové i zlé čarodějnici v perníkové chaloupce v pohádkové říši, kam se omylem s Maruškou přenesou pomocí kouzelného pláště. Chce pomáhat Arabele, Petrovi i svým rodičům, ale má také své cíle, třeba získat na chvíli kouzelný prsten a vyzkoušet si ho. Vyzkouší i létající kufr a také řídit staré auto, ve které se proměnila čarodějnice. Na chvíli se také stane kameramanem v Rumburakově tajném studiu.


Veronika Týblová
Veronika Týblová

Maruška Hermannová

Je z říše lidí, kamarádka Honzíka a taky sousedka, navíc spolu chodí do stejné třídy. Maruška si ráda hraje s Honzíkem na dospělou - na zahradě mají postavený velký obytný stan, ve kterém mají zařízený svůj dům a jakmile získají prsten, tak Maruška se hned promění v dospělou paní. Honzíka to dost vyděsí a hned ji promění zpátky. Maruška jako věrná kamarádka doprovází Honzíka všude a nikdy ho nezradí. Marušky tatínek, pan Hermann, je recepčním v hotelu, kde se ubytoval Rumburak s Blekotou a kde Xénie nějakou dobu myla nádobí v kuchyni.


Jana Brejchová
Jana Brejchová

královna

Je z říše pohádek, manželka krále Hyacinta, maminka Arabely a Xénie. Skoro celý příběh stráví v podobě hrdličky, ve kterou ji proměnil Rumburak. Byl to totiž její nápad, aby za trest, že nechal pana Majera zastřelit mluvícího vlka, sám úlohu tohoto vlka vykonával. Rumburak se královně pomstí a zároveň se jí tak zbaví, aby mu nepřekážela v jeho plánech na ovládnutí pohádkové říše. Její místo v její podobě zaujme Rumburakova společnice čarodějnice. Král si ale všimne, že je královna nějaká jiná, nemá však čas se tím zaobírat. V hrdličku začarovaná královna létá každý večer na okno Arabely, která neví, proč se s ní hrdlička tolik přátelí, ale sama k ní, aniž ví proč, velmi přilne. Nakonec Arabela pozná, že hrdlička je její maminka, protože se požitím masa z kouzelného hada naučí řeči zvířat. V závěru královna v podobě hrdličky zachrání Arabelu i Petra ze spárů Rumburaka, protože přivede na pomoc z říše pohádek pro dospělé Fantomase.


V dalších rolích