Rumburak je vyhoštěn z pohádkové říše. Čarodějova pomsta na sebe nenechá dlouho čekat a nevyhne se ani panu Majerovi… Pohádkový seriál pro celou rodinu (1980). Hrají: J. Lábus, V. Menšík, S. Zázvorková, V. Dlouhý, J. Nagyová, D. Patrasová, J. Brejchová, V. Brodský, J. Sovák a další. Scénář M. Macourek a V. Vorlíček. Kamera E. Sirotek. Režie V. Vorlíček

Rumburak je povolán před královský trůn a musí vysvětlit, proč zastřelil mluvícího vlka. Na rozkaz krále musí odevzdat plášť, prsten i zvoneček. Královna rozhodne, aby za trest nahradil vlka, a černokněžník Vigo promění kouzelným prstenem svého nástupce ve vlka. Rozzlobený Rumburak uteče do perníkové chaloupky, kde ho perníková bába s pomocí čarodějnice promění zpět do lidské podoby. Rumburak se chce pomstít a řekne čarodějnici o hradu, který patřil Vigovu předchůdci Chechotovi. Dozvěděl se o něm právě od Viga a napadlo ho, že na tom hradě po starém čaroději mohlo něco zůstat. Požádá o pomoc čarodějnici, které slíbí funkci dvorní čarodějky.

Vigo vyučuje obě princezny gramatiku a Arabela vysvětlí Xénii, jak o dvořícího se Rumburaka nestojí, protože si s ním nemá o čem povídat, mluví totiž pořád jen o své důležitosti. V tu chvíli jim ale nad hlavami prolétne na koštěti čarodějnice se smějícím se Rumburakem. Čarodějnice s Rumburakem už jsou skoro na hranicích mezi královstvím pohádek pro děti a říší pohádek pro dospělé, když si čarodějnice všimne zříceniny a oba přistanou. Na hradě zůstali po Chechotovi tři sloužící - ďábel Blekota, malý Mekota a Pekota, který má „sundavací“ hlavu, sestavu zvláštních jmen doplňují dva psi - Fekota a Jekota. Rumburak je udiven, jak mohli ztratit pána, když pohádkové bytosti neumírají, ale Blekota mu vysvětlí, že byl Chechota po 1000 letech života unaven, a tak se proměnil v lesní vůni. Rumburak se prohlásí za jejich nového pána.
V tajné komnatě najde Rumburak cestovní plášť, létající kufr, dva kouzelné prsteny, kouzelný měšec pořád plný peněz a křišťálovou kouli, ve které může vidět, co dělá osoba, na níž pomyslí.

Rumburak s čarodějnicí pak v podobě krkavců vletí do komnaty královny. Oba se promění do své lidské podoby a Rumburak předvede královně svůj hněv. Čarodějnici změní s pomocí prstenu v královnu a pravou královnu promění v bílou hrdličku, navíc jí sebere možnost mluvit lidskou řečí. Rumburak s Blekotou se s pomocí cestovního pláště přenesou do říše lidí. Ubytují se v drahém hotelu, kde Rumburak vystupuje pod falešným jménem Císař. Po počátečních nesnázích oba zjistí, jak to v říši lidí chodí. Čaroděj prstenem vyčaruje na tehdejší dobu luxusní auto a Blekota absolvuje rychlokurs řízení od jednoho řidiče z povolání.

Oba zajedou autem do továrny Teveka, která dodává kamery a další zařízení televizi, Rumburak se u vchodu mine s Petrem Majerem, který si tam byl vyjednat budoucí zaměstnání až dokončí školu. Rumburak si prohlédne továrnu a odnese si odtamtud prospekty. Oba se podívají i do budovy televize, kde Rumburak zjišťuje, jak vlastně funguje vysílání, a setká se tam s panem Majerem, který ho pozná. Rumburak ale tvrdí, že jmenuje Císař a nikdy se prý neviděli.

Rumburak vyčaruje po návratu na svůj hrad z prospektů televizní studio a vezme na sebe podobu pana Majera. Panu králi pošle jednu televizi se vzkazem, aby se choval podle toho, jak vypráví pohádky pan Majer.
Večer vypráví pan Majer v televizi pohádku o Červené Karkulce, ale najednou obrazovka na chvíli zezelená a pohádka pokračuje, ovšem to už je na obrazovce Rumburak v podobě pana Majera. Svým vyprávěním pohádku úplně otočí, vlk v ní už nefiguruje a tím, kdo má sníst babičku a myslivce, je podle jeho verze Červená Karkulka. V pohádkové říši jsou všichni zděšeni, ve studiu do pana Majera hučí režisér Novák i asistent Gross, jak mohl vyprávět takové nesmysly do televize. U Majerů se také diví a doporučí hlavě rodiny, ať se nechá prohlédnout u psychiatra.
Rumburak je po návštěvě na zámku v podobě krkavce se svou pomstou spokojen a plánuje změnit další pohádky a těší se, až zoufalý král nabídne půl království a ruku princezny Arabely za záchranu své říše.

Stopáž29 minut
Rok výroby 1980
 ST HD 4:3