Koncert z pražského Paláce kultury u příležitosti nadcházejících 85. narozenin titulního skladatele a klavíristy (1983). Zpívají I. Budweiserová a M. Králová. Připravili: I. Štědrý a A. Strejček. Kamera J. Eisner. Režie A. Rezek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Možná znáte filmové komedie Petra Schulhoffa Zítra to roztočíme, drahoušku, Já už budu hodný, dědečku, Co je doma, to se počítá – ke všem a k řadě dalších filmů a televizních her složil hudbu Milan Dvořák, který 6. prosince oslaví 85. narozeniny. Kromě toho napsal stovky písní a orchestrálních skladeb, hudbu k sokolským sletům a také dva díly Jazzových klavírních etud. Jako výkonný hudebník se ponejvíce věnuje jazzu a šansonům.

Na klavír začal Milan Dvořák hrát v hudební škole v rodném Prostějově, a i když v roce 1958 promoval na ČVUT, hudbě zůstal věrný dodnes. Jeho profesionální začátky se váží k orchestrům Zdeňka Bartáka či Zdeňka Marata, kde kromě hraní na klavír začal i komponovat a instrumentovat. Od roku 1965 působil v Semaforu. Spolupráce s tímto pražským divadlem, kde byl jeden čas i uměleckým vedoucím, mu otevřela svět populárních písniček a poetický humor Jiřího Suchého ho ovlivnil na celý život. Souběžně (až do roku 1990) působil jako klavírista a umělecký vedoucí v doprovodné skupině Hany Hegerové.

Stopáž31 minut
Rok výroby 1983
 4:3
ŽánrHudba