Jako vzpomínku na významného českého herce pana Lubomíra Lipského uvádíme jeden z dochovaných dílů legendárního seriálu z let 1961–63, kde nezapomenutelným způsobem ztvárnil roli dědy Potůčka. Dále hrají: J. Skopeček, S. Zázvorková, O. Motyčka, L. Skořepová, V. Bičík, J. Pleskot a další. Scénář J. Dietl. Kamera V. Opletal. Režie F. Filip

Seriály patří a vždy patřily mezi divácky nejoblíbenější. První populární seriál Tři chlapi v chalupě byl vysílán v letech 1961 až 1963 a měl 18 dílů. Hlavním autorem seriálu byl Jaroslav Dietl. Z celého seriálu se dochovaly pouze tři díly a jedno volné pokračování s názvem Tři chlapi po roce. My vám dnes nabízíme epizodu z roku 1963 s názvem Kuře, kterou můžete vidět jen zásluhou televizního zvukaře Kamila Příhody, který záznam zachránil před zničením. A i když už od vysílání uplynulo více než půlstoletí, o seriálu se mluví dodnes.

Pánové Lubomír Lipský, Jan Skopeček a Ladislav Trojan vytvořili nezapomenutelnou trojici dědečka, otce a syna Potůčkových z Ouplavic. Seriál byl ve své době fenoménem, kterým žila téměř celá republika, hlavní představitelé se těšili obrovské popularitě a v době vysílání (které bylo živě) se spolehlivě vylidňovaly ulice.

Tento díl legendárního seriálu uvádíme jako vzpomínku na vynikajícího českého filmového, televizního a divadelního herce Lubomíra Lipského, který zemřel včera 2. 10. 2015 ve věku 92 let.

* 19. 4. 1923

† 2. 10. 2015


Stopáž53 minut
Rok výroby 1963
 ST čb 4:3
ŽánrSeriál