S Jarkem Nohavicou a Milanem Kaplanem, někdejším organizátorem kultovního festivalu Folkový kolotoč, nad záznamem koncertu legendárního písničkáře z prosince 1989. Střihový hudební pořad (1990)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V revoluční atmosféře závěru roku 1989 se 7. prosince ve vítkovické sportovní hale odehrál euforický Koncert pro všechny slušné lidi, na němž vystoupila plejáda písničkářů v čele s legendou konce 60. let. Karel Kryl se vrátil do vlasti a desetitisícové publikum ho nadšeně vítalo. Po několika měsících se nad televizním záznamem koncertu ve studiu znovu sešli jeho účastníci, aby se zamysleli nad charakterem Krylovy tvorby, nad významem její existence pro českou společnost během normalizace a nad její inspirativností.

Karel Kryl
písničkář

Karel Kryl

* 12. 4. 1944

† 3. 3. 1994

Jeho písně vždycky provokovaly a dodnes nenechávají žádného posluchače lhostejným. Jedni ho berou jako klasika, legendu protestsongů své doby, pro jiné byl jen věčně nespokojeným kverulantem. Krylovy písně, ke kterým si sám skládal hudbu a texty, oslovují svojí naléhavou výpovědí stejně silně dnes, jako v době, kdy se jeho pověstný generační song Bratříčku, zavírej vrátka stal symbolem odporu proti srpnové okupaci Československa a tehdejšímu nedemokratickému režimu. Jako jeden z prvních se do své republiky vrátil a snažil se napomoci změnit situaci v Československu. Zklamaný vývojem v zemi nakonec předčasně 3. března 1994, pár týdnů před svými padesátinami, umírá.


Stopáž46 minut
Rok výroby 1990
 ST 4:3
ŽánrHudba