Maděra na kolenou. V hlavní roli bývalého západního pilota Maděry Martin Dejdar (2012). Dále hrají: J. Hubinská, H. Vagnerová, F. Cíl, F. Tomsa, Z. Fric, R. Kalvoda, V. Chalupa, J. Wehrenberg, J. Zdeněk, J. Schmitzer, D. Suchařípa, O. Vlach, M. Němec, M. Hádek, L. Siposová, B. Holiček, R. Holub, T. Pavelka, M. Táborský, J. Dulava, J. Hanuš a další. Scénář J. Stránský a H. Bočan. Kamera V. Holomek. Režie H. Bočan

V minulém, jedenáctém dílu, jsme se dozvěděli, že Ivančina léčba Radkem zabrala natolik, že je spokojená Ivanka v jiném stavu.

Harry je zřejmě vážně nemocný. Bill ho prožene všemi vyšetřeními.

Nejdramatičtější zápletkou jedenáctého dílu jsou události kolem Dannerových sošek. Jsou tři, originál a dvě kopie. Střet mezi kumpány o sošky je natolik tvrdý, že zůstanou dva mrtví: starý sklář a Svěrka. Podezření z vraždy shodou okolností ulpí na Kandovi, který zůstal na scéně v bezvědomí s nastrčenou pistolí v ruce.

Ilonka doma apeluje na Maděru, aby nějak v té historii zasáhl a Kandovi pomohl. Ale Maděra už s vnějším světem nechce nic mít. Vždycky se vše nakonec obrátilo proti němu.

Kdo ale dostane Kandu z vězeňské nemocnice a kdo docílí toho, že je spravedlnosti učiněno zadost a Zikmund skončí v rukou policie? Není těžké uhodnout, že to bude přes všechna zaříkání Maděrovo dílo. Ale jak toho on, proskribovaný soukromník, dosáhne? To se dnes ve dvanáctém dílu dozvíme. A také to, jak se Maděra vypořádá s tím, že jeho jedno dítě za druhým chodí na výslechy k Žabákovi. Ivanka se bude vdávat. Ale Maděra, který doma vládne laskavou, ale jak víme, hodně pevnou rukou, to možná překazí. Náš příběh spěje do finále.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2012
 ST HD
ŽánrSeriál