Jerry se nemůže rozhodnout: jsem politik, nebo idiot? V hlavní roli bývalého západního pilota Maděry Martin Dejdar (2008). Dále hrají: J. Hubinská, H. Vagnerová, F. Cíl, F. Tomsa, R. Kalvoda, J. Teplý ml., V. Chalupa, Z. Fric, J. Wehrenberg, J. Zdeněk, J. Schmitzer, M. Hádek, S. Laurinová, R. Holub, O. Brousek ml. a další. Scénář J. Stránský a H. Bočan. Kamera V. Holomek. Režie H. Bočan

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Velká výročí, osudová data naší historie. Osmičková léta, která změnila životy předků i životy naše, si připomeneme rovněž oblíbeným seriálem České televize, jenž je plný napětí, dobrodružství a pohnutých lidských osudů uprostřed historických a společenských zvratů. Seriál renomovaných tvůrců – autora Jiřího Stránského a letošního jubilanta, režiséra Hynka Bočana (*29. 4. 1938).

Rozsáhlá televizní sága vypráví přitažlivou formou o letech pro naši zemi velmi důležitých a rozhodujících: od dramatického, politicky i lidsky konfliktního osidlování pohraničí v prvních letech po osvobození, přes únorový převrat roku 1948 a následná padesátá léta plná politické zvůle a bezpráví, uvolnění let šedesátých, srpnovou okupaci v roce 1968 a nástup normalizace v letech následujících – až po konec osmdesátých a počátek let devadesátých, kdy padl komunismus a přišla vytoužená svoboda.

Putna (J. Lábus) se stal nočním hlídačem na pile, kde také bydlel. Ševčík (P. Nový) se chtěl Putnovi pomstít a pilu i s ním zapálit, ale chytrý a statečný Kanda (J. Schmitzer) zachránil Putnovi život. Ševčík přišel o život, nikdo ho však nelituje. Velké štěstí měl Dan (F. Cíl), rozhodl se totiž, že po otcově dávném příkladu uteče za hranice, ale představoval si to velmi amatérsky a potokem stěží utekl pohraničářským psům. Ilonka (J. Hubinská) měla díky tomu další nedorozumění se svým mužem: kdyby si dětí víc všímal a hovořil s nimi, nestalo by se to. V Karlových Varech potká Maděra (M. Dejdar) svou dávnou lásku Hanu (S. Laurinová), dnes baronku, jejíž lákavou a výhodnou nabídku, týkající se koní, bude muset oželet. Dan odmítá jít k maturitě a na rozvedeného Kérlyho (J. Teplý ml.) dopadne rána, kterou na podzim vystřelil, když žaloval za okupaci Varšavskou smlouvu u mezinárodního soudu v Haagu.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2008
 ST
ŽánrSeriál