Rockové setkávání v roce 2000. Účinkují skupiny Olympic a Arakain. Režie J. Chlumský

Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vysvětlovat přítomnost Olympiku, nejstarší a „nejklasičtější“ české rockové kapely v tomto pořadu, je jistě zbytečné. Jde ostatně o odložené vystoupení – před časem Olympic musel „Klobouček“ odříci, když rušil i všechny ostatní závazky kvůli nemocnému klávesistovi.

Skupina nedlouho před natáčením vydala album Karavana, a tak všechny skladby, jež Olympic před kamerami hraje, jsou z této novinky. Je znát, že Olympic tentokrát proti své zvyklosti připravoval materiál alba takříkajíc „postaru“ – z úmyslně jen holých koster písní vznikala jejich konečná podoba po týdnech zkoušení a podstatný přínos tu byl od všech muzikantů, nejen autora Petra Jandy. Tento repertoár kapely působí přirozeně a Olympic ho hraje se zjevnou chutí.

Arakain je už delší čas s Olympikem spřízněný a Petr Janda je s „frontmanem“ Arakainu Alešem Brichtou podepsán pod řadou projektů a čas od času spolupracují i na pódiu. Dramaturgie kloboučku vyšla tudíž vstříc Jandovu přání, aby druhou kapelou byl v tomto díle seriálu vedle Olympiku právě Arakain. I ten nedávno vydal další CD FARAO a některé skladby z něj „Na Kloboučku“ zazněly. Vedle melodického, ale zároveň šťavnatého Olympiku působí hudba Arakainu, zakořeněná v hardrocku 70. let mnohem drsněji. Kytarové riffy zní mohutně a dynamicky, jako pohyblivé stěny, a skupina se opírá o razantní a mnohobarevné bicí. Špičku dodává Arakainu syrový a mužný Brichtův zpěv a jeho texty jsou obvykle také trochu provokativní.

Stopáž38 minut
Rok výroby 2000
 4:3
ŽánrHudba