Vladimír Menšík a Martina Menšíková uvádějí malou retrospektivu bakalářských příběhů Jaroslava Dietla a režiséra Jaroslava Dudka (2000). V povídkách Herečka, Babička a První pohled hrají: A. Hegerlíková, L. Kořínková, P. Nárožný, J. Šejbalová, D. Medřická, B. Záhorský, T. Medvecká, J. Langmiler, L. Šafránková, I. Kačírková, V. Preiss, M. Mottlová, M. Růžek a další. Připravili: A. Berková, D. Bautzká, A. Nožička a J. Dudek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Herečka

Pohledná dívka si podává přihlášku na herectví. Její švagr, strohý účetní, jí to ale vymlouvá, neboť pochybuje o jejím talentu. Dívka se však rozhodne, že mu talent ukáže!

Babička

Babička je autoritou rodiny, o všem má přehled, na všechno má názor. Její dcera, již delší dobu osamělá matka dvou dospělých dcer, se rozhodne přivést na Silvestra dosud utajovaného přítele. Babička se ale nechce s novou situací smířit. Ze vzdoru proto odchází z domova.

První pohled

Neplnoletá dívka čeká dítě. Na interrupci už je ale pozdě, a tak se její energická matka rozhodne, že dítě dají k adopci. Ihned po porodu novorozeně dívce odeberou, aby ho neviděla. Mateřský cit je však silnější! Potajnu se jde podívat na své miminko. Začne o něj bojovat?

Stopáž61 minut
Rok výroby 2000
 ST AD 4:3