Nejen silou, ale i myšlenkou lze zvítězit nad zlem. Americký seriál (1996). Hrají: D. Carradine, Ch. Potter a další.
Režie: Ken Girotti.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Gangsteři se snaží zmocnit starého náramku a klíče, jež jsou vlastnictvím instruktorky kung-fu Danielle, která je zdědila po své matce. Mistr, který Daniellinu matku kdysi velmi miloval a je jejím skutečným otcem, pomůže Peterovi a Caineovi zločince dopadnout.

Hrdiny seriálu Kung-fu: Legenda pokračuje jsou moudrý šaolinský mnich Kwai Chang Caine (David Carradine) a jeho horkokrevný syn Peter Caine (Chris Potter), který pracuje jako detektiv v Čínské čtvrti (101. okrsek) nejmenovaného severoamerického velkoměsta (natáčelo se v kanadském Torontu). Otec a syn se setkávají po patnácti letech, kdy jeden o druhém nevěděli, neboť byli rozděleni po útoku nepřátel na šaolinský chrám v severní Kalifornii.

V seriálu se objevuje poměrně velké množství vracejících se postav (recurring characters), mezi nimiž jsou nejdůležitější detektiv Skalanyová (Victoria Snowová), která má zvláštní slabost pro Kwai Chang Cainea, jež je také opětována, čínský stařík, nazývaný Mistr (Kim Chan), který je Caineovým blízkým přítelem a rádcem, počítačový machr, detektiv Kermit Griffin (Scott Wentworth), který projevuje zvláštní náklonnost Simmsové, a mnoho dalších, zejména různé Peterovy přítelkyně a celá plejáda většinou asijských zlosynů.

Seriál zdařile ozvláštňuje standardní kriminální schéma vydatnými doušky východní filozofie a i když boj se zločinem se odehrává povětšinou v rovině demonstrací asijských bojových umění, zobrazení použitého násilí se obejde bez drsnějších detailů a na obou hlavních představitelích je vidět, že je používají neradi jako opravdu poslední možnost, jak se s nenapravitelnými padouchy vypořádat.

Důležitou roli hrají časté reminiscence do šaolinského kláštera, v nichž Kwai Chang Caine připomíná svému synovi duchovní podstatu kung fu i zásady šaolinské filozofie protivení se násilí. V obou posledních řadách seriálu je také dobře patrný posun od běžné policejní rutiny a řešení kriminálních případů ke zdůraznění mystických prvků a také mezilidských (zejména rodinných) vztahů.

Po odvysílání čtvrté řady v lednu 1997 sice společnost Warner Bros. seriál oficiálně ukončila, nicméně není vyloučeno, že se jeho postavy v budoucnu objeví v několika TV filmech.
Originální názevKung Fu: The Legend Continues IV / Ancient Love
Stopáž42 minut
Rok výroby 1996
 ST 4:3