Koncert populární skupiny s Luďkem Nekudou z Divadla E. F. Buriana (1977). Scénář L. Nekuda. Kamera J. Motejl. Režie J. Adamec

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Rangers – Plavci jsou česká skupina věnující se stylu folk a country. Byla založena v roce 1964 ve složení – Milan Dufek, Antonín Hájek, Jiří Haler, Pavel Fáček a Jiří Veisser. O rok později přichází Jan Vančura a Mirek Řihošek. První vystoupení se koná ve Vinohradské sokolovně. Koncert v pražském divadle E. F. Buriana (dnes Archa) se uskutečnil po dvanáctileté činnosti kapely.

Český hudebník-trumpetista, zpěvák, televizní a rozhlasový moderátor, bavič, textař, scenárista a dramaturg Luděk Nekuda se narodil 1942 v Ostravě. Zemřel předčasně a náhle na následky úrazu, který utrpěl na schodech domu, kde bydlel. Během svých studií na ostravské pedagogické fakultě v roce 1961 spolu s Pavlem Veselým a Eduardem Schiffauerem založil v Ostravě divadélko malých forem Pod okapem, kde společně účinkoval coby zpěvák a trumpetista. V té době začal skládat, textovat a nahrávat své první písničky a objevoval se i v někdejší Československé televizi. Od roku 1967 hostoval v Divadle Semafor, a v roce 1969 po definitivním ukončení činnosti divadélka Pod okapem přesídlil do Prahy, kde nejprve pracoval jakožto rozhlasový moderátor v pořadu Mikrofórum a Dobré ráno na rozhlasové stanici Hvězda, zároveň s tím vystupoval pohostinsky s kapelou Rangers – Plavci, kde nejen hrál a zpíval, ale působil i jako konferenciér na jejích koncertech.

Stopáž56 minut
Rok výroby 1977
 4:3
ŽánrHudba