Vztahová mapa

Klikněte pro větší obrázek

Osoby a obsazení

Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková

Irena Valentová, dnes von Lippi

Irena se provdala, snaží se dostát dohodě s Hansem a být jeho ženou na veřejnosti. O lásce se u ní mluvit nedá. První náznaky pevnějšího vztahu zastaví návrat poručíka Andrleho a podezření, že je Hans zapleten ve zločinech proti její rodině. Irena musí zjistit pravdu o manželovi a zodpovědět otázku, koho může milovat.

» rozhovor


Stanislav Majer
Stanislav Majer

Hans von Lippi

Tvrdý, nekompromisní podnikatel. Má lehce obhroublé chování, které vydává za upřímnost. Když si vzal Irenu, líbila se mu. Netušil, jak moc se do ní zamiluje. Když si svůj cit k ní uvědomí, je přesvědčený, že u ní obstojí i přes jeho problematický byznys a podporu německých sportovních organizací, které se dotýkají Ireniných nejbližších.

» rozhovor


Veronika Arichteva
Veronika Arichteva

Magdaléna Škvorová

Magdalena je čím dál víc s Vladimírem. Jejich syn Henry bere Jakuba jako svého bratra, kluci je spojují. Vypadají jako rodina. Jenže Vladimír se k Magdaleně přibližuje nesměle a pomalu. Oba ohrožují události kolem rodinného lihovaru a problémy s jedovatým metylem v alkoholu. Magda je nucena o Vladimíra bojovat.

» rozhovor


Ján Koleník
Ján Koleník

Vladimír Valenta

Vladimír se věnuje Mechanice. Jeho malá fabrika funguje i v době krize. Vladimír se domnívá, že v životě našel štěstí. Ve starosti o Jakuba a Henryho, v přátelství s Magdalenou. Teprve když je Vladimír v ohrožení života, uvědomí si, že Magdalenu stále miluje.

» rozhovor


Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek

Jaroslav Valenta

Jaroslav se snaží znovu stmelit rodinu, která přestala kvůli Marii chodit do vily. Nikdo jí nechce odpustit morální podíl na smrti Kláry. Jaroslav si přesto chce vzít Marii za ženu a nevzdává ani svou snahu o pozvednutí rodiny, o byznys na vyšší úrovni. Ví, že aby uspěl, musí si najít cestu k Hansi von Lippimu, kterého stále považuje za nepřítele číslo jedna. Sám neví, jestli se mu to podaří.


Kristýna Boková
Kristýna Boková

Marie Kloudová

Marie se snaží přejmout roli paní domu po mrtvé Kláře, ale jde to velmi těžko. Ozývá se i Kryštof, který ji dostal z vězení. Jako učitelka klavíru chodí k lidem, kteří jsou jedna ruka s Hansem von Lippi. Žádá ji, aby na ně donášela, a pomohla tak Jaroslavovi, kterého Lippiho aktivity ohrožují. Kryštof ví, že Marie udělá pro Jaroslava cokoli.


Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová

Eliška Toufarová

Končí studia medicíny. Musí se soustředit na závěrečné zkoušky, ale vývoj událostí ji učení komplikuje. Nejen že musí v nemocnici řešit časté otravy metylem, ale ohrožení se dotýká i rodiny Valentů a Vojty, který případy vyšetřuje. Oběma pomáhá jejich fungující vztah, stále se milují.

» rozhovor


Bořek Joura
Bořek Joura

Vojta Toufar

Mladý detektiv, který rozpletl složitý případ a Marii dostal za mříže, je stále rozladěný, že zásahem vyšších míst vyšel do ztracena. Je si svou prací a ctí naprosto jistý. Když se schyluje v novém vyšetřování otráveného alkoholu k podobnému výsledku, nechce uhnout a dostává se do ohrožení života. Pomáhají si vzájemně s Eliškou.

» rozhovor


Vladimír Polívka
Vladimír Polívka

Jan Andrle

Voják opuštěný milovanou ženou. Chvíli závodí, ale nakonec se dostane k boxu. Když se pak ocitne v ringu proti soupeři, kterého sponzoruje Hans von Lippi, jako by boxoval přímo proti němu. Snaží se zlepšovat se, vítězit a dostat se za český Sokol až na olympiádu. Irenu stále miluje, ale ne slepě, snaží se ji chránit před Hansem, kterého podezřívá z nekalého byznysu kolem otráveného alkoholu.


Adam Mišík
Adam Mišík

Kilián Tůma

Talent na jakýkoliv sport. Vybral si ale box u německých Turnerů. Je v něm nejlepší. Ví, že je to díky trenéru Jindřichovi a Hansi von Lippimu, kterého bere téměř jako svého otce. Pomáhá i v hotelu své matky Anny a zaplétá se do bojů mezi Turnery a Sokoly, které vyprovokují případy otráveného alkoholu. Není dlouho jasné, na jaké straně stojí.

» rozhovor


Petra Jungmanová
Petra Jungmanová

Anna Tůmová

Vede hotel Altstadt, který vlastní Hans von Lippi. Ten jí celé roky pomáhá i s výchovou jejího syna Kiliána. Anna je tvrdá žena, která ví, že život se s nikým nemazlí. Žena, která je neustále ve střehu, která si zakázala být šťastná, protože už nikdy nechce o své štěstí přijít. Ví, jak to bolí.


Maroš Kramár
Maroš Kramár

Wilhelm von Lippi

Starší bratr Hanse, který znenadání přijede z Německa do Prahy. Líbí se mu Irena a vyčítá bratrovi, že ještě nemají děti. Nevyzpytatelný Wilhelm je tu ale kvůli něčemu jinému. Hans i Irena musí zjistit, kvůli čemu.


Viktor Dvořák
Viktor Dvořák

Kryštof Lébl

Zaměstnanec ministerstva zahraničí, tak se představuje. Ve skutečnosti přesně nikdo neví, co dělá. Jako jeden z prvních tuší, že rodina von Lippiů nemá v Praze jen obchodní zájmy. Ke zjišťování nových informací využívá Marii, kterou drží v šachu kvůli hrozbě vězení pro ni či Jaroslava.


Robert Urban
Robert Urban

Freddy Valenta

Právník Freddy je stále nezadaný nejmladší bratr Jaroslava a Vladimíra. Užívá života, stále ne úplně spolehlivý, ale když jde o právní porady ve firmě, je důkladný a rodině pomáhá.

» rozhovor


Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer

Karel Škvor

Obchodník a senátor. Všude se mu daří. Krizi přežívá na úrovni díky lihovaru a díky černému lihu, který nedaní. Když se ale v senátu a v politice pustí do obrany národních zájmů, zjišťuje, jak moc nebezpečné povolání politika je. Zvlášť v těchto těžkých časech. Nikdo si nemůže být jistý, jestli dokáže čelit nebezpečí a ochránit rodinu, nebo uteče do bezpečí byznysu v cukrovaru.


Zdenka Studenková
Zdenka Studenková

Božena Škvorová

Pochází z nižší střední vrstvy a do nejvyšších sfér se vypracovala díky vlastní píli. Svého společenského postavení si velmi váží a dobře si uvědomuje, že s bohatstvím nepřichází jenom přepych, ale i odpovědnost.


Petr Stach
Petr Stach

Jindřich Koucký

Architekt, sportovec, trenér. Zapálený organizátor mládežnického sportu a propagátor boxu. Oslňující šarmantní muž, kterého Hans von Lippi požádá, aby mu s Irenou postavil moderní vilu.


Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka

Procházka

Trenér boxu a hybná síla podolského Sokola. Díky němu se poručík Andrle dostane k boxu.


Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová

Golda

Původně vedla noční klub s dívkami LadyLike. Teď žije sama. Má ráda Jaroslava a on ji, ale oba ví, že spolu asi nikdy nakonec nebudou.


Jan Vlasák
Jan Vlasák

Alois Valenta

Nejstarší hlava rodiny Valentů žije na statku v Břežanech.


Služebná rodiny Valentů, žije na statku v Břežanech.


Luboš Veselý
Luboš Veselý

Josef Toufar

Otec Vojty, zemědělec, žije v Břežanech na svém statku. Vojta se snaží o narovnání vztahů se svým otcem, který nesouhlasil, aby šel do města k policii, chtěl, aby zůstal na statku.


Gabriela Míčová
Gabriela Míčová

Anna Toufarová

Manželka Josefa Toufara, matka Vojty.


Karel Hábl
Karel Hábl

Kroner

Osobní sluha Hanse von Lippiho, suchý starší muž, který vždy stojí za svým pánem.


Postava Jarky se vrací z první série a je osobní služebnou Ireny.

» rozhovor


Svatopluk Skopal
Svatopluk Skopal

Mlčoch

Kriminální rada, vyšetřovatel, nadřízený Vojty a jeho velký učitel.


Petr Vondráček
Petr Vondráček

Rudolf Toman

Kamarád Magdaleny, postava z první série. Rudy se živí obchodem a prodejem zbraní, proti kterým ale politicky vystupuje senátor Škvor.

» rozhovor


Kamarádka Magdaleny, postava z první série, manželka Rudyho.


Stella Řeháková
Stella Řeháková

Rozárka

Dcera Marie a zavražděného Kloudy, Jaroslav si holčičku osvojil.


Matyáš Kovář
Matyáš Kovář

Jakub

Syn Vladimíra a zastřelené Kláry.


Maksim Gladovič
Maksim Gladovič

Henry

Syn Magdaleny a Vladimíra z původního rozvedeného svazku.