Uznávaná spisovatelka se psaním příběhů vyrovnala s tím, že prožila dětství plné ran a ústrků ze strany nejbližšího člověka, vlastní matky. Připravili: J. Klusáková, V. Hamerník a K. Vondrová

Věra Nosková se narodila ve Strakonicích. Její rodiče byli velmi mladí a jejich vztah nevydržel. Maminka se rozhodla potrestat Věřina otce za nevěry tím, že ho vymaže ze života svého i jejich společné dcery. A starala se o to velmi důsledně. Schovávala před dcerou tatínkovy dopisy, nedopřávala mu společné chvíle s dítětem. Dceru ale šidila i o svou vlastní lásku a vlídná slova. Neuměla ji pochválit, posmívala se jí a také ji bila. Našla si nového partnera, ale ani tím pro Věru nenastal čas klidu.

Když dospěla, rozhodla se Věra pro útěk od rodiny, která pro ni nebyla zázemím. Dočkala se opovržení lidí z maloměsta, kteří netušili, co doma prožívala, protože maminka vystupovala úplně jinak na veřejnosti než v rodinném kruhu. Žila jako bezdomovec, nějaký čas strávila i v blázinci. Nakonec odešla do Prahy, potkala svého budoucího manžela a založila rodinu. Snažila se užívat si radosti z domova, z dětí, žít jinak než to bývalo u nich. S vlastní matkou se nevídala, když se dozvěděla o její smrti, uvědomila si, že svůj vzájemný vztah nikdy nenaplní ani si už nic nevysvětlí.

Od roku 2002 se Věra Nosková živí psaním, ve své první knize Bereme, co je popsala své zážitky z dětství. Sklidila s ní velký úspěch u kritiky.

Příběhem ženy, která dokázala své smutné zkušenosti z dětství nejen přežít, ale také využít ve svém soukromém životě i v práci, provede Jana Klusáková.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrDokument