Herec a dabér, který se nejvíce zasloužil o prosazení zákona o registrovaném partnerství homosexuálních párů. V době natáčení v roce 2011 bojoval s obezitou a samotou. Připravili: M. Moravec, D. Ployhar a D. Smržová

Příběh herce, dabéra a prezidenta Herecké asociace, pro kterého byl 17. listopad 1989 velkým životním zlomem. Přestal „pobíhat po jevišti“, sedl si za stůl a začal bojovat za práva českých gayů a leseb.

V tomto dvacetiletém boji pomohl mnoha lidem, sledoval stovky životních příběhů. Razantně otevřel 13. komnatu naší společnosti. Jeho boj skončil vítězstvím – zákon o registrovaném partnerství byl schválen.

Celý život hledal muže, asi i proto, že ho nikdy neměl doma – tatínka viděl jen pár vteřin jednou na schodech. A věděl o něm jen díky stokoruně, která pravidelně chodila jemu a mamince domů.

Když mu maminka zemřela, nezůstal mu nikdo, žádný příbuzný, nikdo blízký. Jen onen boj za práva gayů a jídlo. Mimochodem, právě maminka ho podporovala a také mu pomohla onen zákon prosadit.

Po ztrátě matky, jediného člověka, který ho opravdu miloval, je vlastně sám. Nikoliv však nešťastný.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST
ŽánrDokument