Životní příběh muže malého vzrůstu, který se stal mluvčím ministra. Připravili: J. Klusáková, D. Šachl a D. Smržová

Tomáš Cikrt měří pouhých 139 centimetrů. Trpí od narození postižením, které se nazývá kostní dysplazie a díky němu se z něj v rámci běžné populace stal trpasličí člověk. Je to inteligentní osobnost, vystudoval farmacii, oženil se s ženou podobně malou a společně adoptovali postiženého chlapce. Vlastní děti mít nechtěli, protože by bylo velmi pravděpodobné, že zdědí stejnou nemoc jako rodiče. Přes svůj malý vzrůst dosáhl Tomáš Cikrt vysokých met v profesním životě… Stal se z něj tiskový mluvčí ministerstva zdravotnictví, svou práci dělá dobře, mezi novináři i obyčejnými lidmi je oblíbený a zařadil se tak mezi české celebrity.

Pořad se zabývá příběhem dospívajícího chlapce. Otec je lékař, matka akademická malířka a oba dva, stejně tak jako jeho sestra, jsou normálního vzrůstu. Tomáš Cikrt strávil velkou část dětství a dospívání v ústavech sociální péče, především v Jedličkově ústavu v Praze. Svým rodičům však nic nevyčítá, necítí se ukřivděný, že nebydlel doma. Rád vzpomíná na Jedličkův ústav, na ředitele školy Antonína Hermanna i na své spolužáky.

Dokument o Tomáši Cikrtovi ukazuje velkou životní sílu a energii tohoto muže, který se dokázal se svou odlišností vyrovnat a nalézt ve svém životě uplatnění, které by těžko nalézali lidé takzvaně normální?

Průvodkyní jeho příběhem je redaktorka Jana Klusáková.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3
ŽánrDokument