Známá spisovatelka a scenáristka zpracovala svůj příběh ve filmu Den pro mou lásku. Jak se dokázala v reálném životě vyrovnat s nejtěžší ztrátou, jaká může matku potkat? (2007). Připravili: A. Vebrová, Z. Burešová, J. Nekvasil a A. Derzsiová

Markéta Zinnerová patří mezi autorky, které píší o lidech a jejich příbězích. Jsou „jako ze života“. Málokdo ale ví, že jsou skutečné a že je Markéta prožila sama. „Den pro mou lásku“ je tím nejtragičtějším. Kdo ví, jestli by se tato křehká žena se zvláštní energií stala spisovatelkou, kdyby jí osud nepřinesl mnohé ztráty. Tou nejtěžší byla náhlá smrt malé dcery Pavlínky. Tato skutečnost poznamená každého, kdo ji prožil.

Říká se, že psaní je terapie. Pro autorku snad jediná možná. Téma vztahu dětí a rodičů, chyb a bolestí, křivd a ztrát prolíná vždycky vírou v to lepší. Ví, že spisovatel může všechno, jen ne vzít lidem naději.

Markéta Zinnerová se rozhodla dát nahlédnout do své třinácté komnaty, svěřit se s tím, co ji potkalo. „Kdyby to pomohlo jen jedné jediné ženě, která se ocitla v podobné situaci, pak to stojí za to,“ řekla při natáčení průvodkyni Zuzaně Burešové.

Markéta Zinnerová
spisovatelka

Markéta Zinnerová

* 21. 6. 1942


Stopáž26 minut
Rok výroby 2007
 ST 4:3
ŽánrDokument