Zpěváka, u něhož si většina z nás myslí, že žije naplno a hlavně „nonstop“, postihlo neštěstí jedno z nejhorších – zemřela mu vlastní dcera. M. David má jistotu, že smrtí život nekončí a že se s ní jednou znovu setká (2006). Připravili: J. Dědek, P. Hykš a J. Šajmovič

Novinář Honza Dědek odemyká 13. komnatu Michala Davida. Honza má rád jeho skladby, obdivuje jejich vitalitu, zamýšlí se nad tím, proč oslovují mnoho generací. Jeho skladby i rozsáhlejší kompozice mají ohromnou chuť k životu. Jakoby je skládal člověk, kterému jsou problémy cizí, řeší je šmahem a jde zase dál. Titul jeho písně „Já chci žít nonstop“ vyjadřuje filosofii „žít a užít“.

Michal David má také ohromnou chuť k životu, ale ten mu od útlého věku dával rány, ze kterých by se jen tak někdo nevzpamatoval. Novinář klade komerčně úspěšnému, ale také mnohými kritizovanému představiteli české popmusic otázky, které se týkají jeho práce i osobního života. Nemůže se vyhnout dotazu na jeho propojení s minulým režimem.

Téma se ale vrací k osobním prožitkům. Jaký je vztah extrovertně působícího hitmakera a člověka, kterému osud nadělil tragické překážky? Ti oba jsou totiž v Michalovi Davidovi zakletí. Honza Dědek pátrá po tom, co málokdo ví. Nachází v Davidovi člověka, který v kontrapunktu se svou bezproblémovou tvorbou se záměrem pobavit a nelámat si nad ničím hlavu, prožívá přinejmenším v osobním životě svůj osud hlouběji a nehledá před ním únik. Tak se dívá i na ránu nejtěžší, kterou byla smrt jeho dcery.

Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 ST 4:3
ŽánrDokument