Známá zpěvačka přišla v útlém dětství o maminku a spolu se sestrou putovaly po dětských domovech (2011). Připravili Š. Volemanová a O. Reif

Martha studovala medicínu, nakonec se částečně „oborově“ odchýlila a je z ní psycholožka.

V té době začaly se sestrou i koncertovat. Později pochopily, že jejich cesta musí vést zákonitě do Prahy, kde se mohou plně umělecky rozvíjet a v roce 1971 sestry zaplnily Lucernu.

Období marnosti ale Martha zažila ve svém životě několikrát. Asi nejbolestnější byla ztráta maminky, pobyty v dětských domovech, ale podobné pocity se nevyhnuly ani její profesní kariéře.

Martha Elefteriadu spolupracovala za svůj život s nadací Filia, která se zabývá komunitní péčí o duševně nemocné a drogově závislé. Dále s nadací Filhelenia, která se starala o zachování a udržení národního povědomí řecké diaspory v ČR. S nadací Život umělce, která podporuje mladé talenty a umělecké projekty.

Mezi její nejlépe kritiky hodnocené album patří Kresby tuší, které se stalo v roce 1980 deskou roku. Se sestrou také píší knihy o řecké kuchyni a v současné době hrají na koncertech a vyučují řecké tance v taneční škole. Průvodkyní její 13. komnatou je Šárka Volemanová.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST AD
ŽánrDokument