Držitel tří Zlatých slavíků se musel vyrovnat se sebevraždou svého syna (2009). Připravili: Š. Kubelková, A. Vebrová, J. Nekvasil a A. Derzsiová

Zažil obrovskou slávu, prodal přes dva miliony desek, třikrát vyhrál Zlatého slavíka a dívky po něm šílely. Zaujal svým zjevem, ale především chraplavým hlasem a písničkami o lásce. Všechnu slávu i peníze by ale vyměnil za život svého syna Dalibora, který ve svých jednadvaceti letech spáchal sebevraždu.

Dalibor Janda se vyučil strojním zámečníkem a žil v Hranicích na Moravě, kde občas hrál s kapelou Aragon po zábavách. Když mu bylo 24 let, odjel do Prahy s představou, že se proslaví jako muzikant. To se mu příliš nedařilo, ale oženil se a v roce 1981 se mu narodil syn, k němu později přibyla dcera.

Postupně získával kontakty a zkušenosti a v roce 1983 založil kapelu Prototyp. Ve třiceti letech se mu splnil sen. Stal se třikrát Zlatým slavíkem a jeho písně Hurikán či Kde jsi? se staly hity pop music 80. let.

Po roce 1989, kdy zpěváci normalizační éry ustoupili na chvíli do pozadí, skončilo i slavné období Dalibora Jandy. V únoru 2003 mu zavolala zhroucená manželka, že se právě od policie dozvěděla, že jejich syn spáchal sebevraždu. Celá rodina se s tím dodnes vyrovnává.

Třináctou komnatou Dalibora Jandy provází Šárka Kubelková.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 ST AD 4:3
ŽánrDokument