Za zrcadlem

Astrologie aneb čteme ve hvězdách

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Proč i člověka moderní doby přitahují věci tajemné, mnohdy iracionální, věci mezi nebem a zemí? Kde se bere zájem o astrologii, tarot, šamanské rituály či exotické léčebné metody? Moderuje T. Hanák. Připravili: I. Toušlová, N. Slavíková, M. Čech, T. Kresta a P. Slavík

Spolu s magií a alchymií je astrologie jednou ze základních hermetických věd. Je také nejrozšířenějším oborem praktického hermetismu. Původně byla esoterní vědou o vztazích mezi makrokosmem (světem) a mikrokosmem (člověkem), které byly symbolizovány pohybem a postavením nebeských těles. Postupně se atrologie stávala spíše věšteckou metodou a tak je také téměř výlučně pěstována i dnes.

Historii astrologie nám v kostce vyloží pracovník Dokumentačního centra českého hermetismu Petr Kalač. Jak je to s touto naukou dnes se bude Tomáš Hanák ptát odborníka nad jiné povolaného, zakladatele školy humanistické astrologie Ing. Pavla Turnovského. Navštíví rovněž malostranskou pracovnu praktického astrologa Ing. Richarda Stříbrného. Své pochybnosti o působení nebeských těles na osud člověka vyjádří biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc., světově uznávaná autorita v oblasti biorytmů. Pod vedením Heleny Lukáškové se Tomáš Hanák zapojí do astrologické hry s archetypy, takzvaného astrodramatu. Co nám astrodrama může o svých účastnících říci posoudí psycholog Mgr. Pjér La Šéz. Jak astrologie zasáhla do jejího života prozradí další aktérka této hry Iveta Marková.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Michaela 14. 7. 2011 11:56

  Šamani-návrat ke kořenům

  Moc krásný a zajímavý díl.Něco o tom vím,absolvovala jsem různé podobné workshopy a byla jsem nadšená,pr…

 • Terez 1. 5. 2011 08:47

  Přehrávač

  Tohle je ten nejhorší přehrávač na světě, když se to neumí stoplé ani načítat a většinou se mi t…

 • petr 9. 1. 2011 12:21

  prazdno

  tenhle porad je plnej pozeru prazdejch

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu