Za zrcadlem

Spiritismus aneb setkání s neviditelnem

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8  
Sdílet
| Poslat odkaz

Proč i člověka moderní doby přitahují věci tajemné, mnohdy iracionální, věci mezi nebem a zemí? Kde se bere zájem o astrologii, tarot, šamanské rituály či exotické léčebné metody? Moderuje T. Hanák. Připravili: I. Toušlová, N. Slavíková, M. Čech a P. Slavík

Spiritismus je nejrozšířenější oblastí novodobého okultismu. Zabývá se posmrtným životem člověka, což v praxi znamená navazování kontaktů se zemřelými, jinak též vyvolávání duchů.

V Dokumentačním centru českého hermetismu nás do historie spiritismu uvede muzejník Petr Kalač. Poté se vypravíme do kraje českých spiritistů, do Podkrkonoší. Ředitel muzea v Nové Pace Miroslav Bařina nás seznámí se zakladatem spiritistického hnutí u nás Karlem Sezemským a provede nás místy jeho působení. Ukáže nám unikátní sbírku médijních kreseb, o níž poté pohovoří historik umění PhDr. Jaromír Zemina. Navštívíme účastnici původních spiritistických seancí, téměř devadesátiletou paní Olgu Šolcovou, která sama schopnost médijní kresby měla, ale po smrti svého muže ji ztratila. Komunikátorka s anděly paní Miroslava Pavelková se jí pokusí tuto schopnost vrátit. Zúčastníme se seance vedené učitelem duchovních věd Milanem Calábkem, při které naše dobrovolnice naváže komunikaci se svou zemřelou matkou. Zda a v jakém smyslu je to možné, posoudí psychlog Mgr. Pjér La Šéz a psychiatr MUDr. Martin Jarolímek.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Michaela 14. 7. 2011 11:56

  Šamani-návrat ke kořenům

  Moc krásný a zajímavý díl.Něco o tom vím,absolvovala jsem různé podobné workshopy a byla jsem nadšená,pr…

 • Terez 1. 5. 2011 08:47

  Přehrávač

  Tohle je ten nejhorší přehrávač na světě, když se to neumí stoplé ani načítat a většinou se mi t…

 • petr 9. 1. 2011 12:21

  prazdno

  tenhle porad je plnej pozeru prazdejch

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu