Za zrcadlem

Tarot aneb věštíme z budoucnosti

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Proč i člověka moderní doby přitahují věci tajemné, mnohdy iracionální, věci mezi nebem a zemí? Kde se bere zájem o astrologii, tarot, šamanské rituály či exotické léčebné metody? Moderuje T. Hanák. Připravili: I. Toušlová, N. Slavíková, M. Čech, T. Kresta a P. Slavík

Od pradávna chtěli lidé znát svoji budoucnost, svůj osud. Jednou z věšteckých metod je kartomancie, česky vykládání karet neboli tarotu. Tarot je sada 78 karet a sestává se z takzvané malé a velké arkány. Ačkoli původ tarotu neznáme, jisté je, že umění vykladačů, kartářů sahá až do starověku.

To co se o historii tarotu ví, nám řekne publicista Bohumil Vurm a muzejník Petr Kalač. O mechanismu působení předpovědí na lidský mozek si budeme povídat s neurologem MUDr. Jakubem Hortem.

Jedním z lidí, kteří podle karet řídí svou životní cestu, je podnikatel Václav Král. A protože ta jeho cesta je velice křivolaká a plná překážek, předhodili jsme pana Krále – s jeho laskavým svolením – známé české kartářce Marcele Košanové a psychiatrovi MUDr. Jiřímu Krompholcovi, aby oba, každý svými prostředky, nahlédli do jeho minulosti a pokusili se analyzovat jeho osobnost. Nejen Tomáš Hanák byl překvapen dosaženými závěry. Shodou okolností blízkým přítelem psychiatra Krompholce je herec Václav Knop, který se tarotem dlouhodobě zabývá. Budeme svědky nesmlouvavého, byť přátelsky vedeného dialogu zastánce racionálního i esoterního přístupu k životu.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Michaela 14. 7. 2011 11:56

  Šamani-návrat ke kořenům

  Moc krásný a zajímavý díl.Něco o tom vím,absolvovala jsem různé podobné workshopy a byla jsem nadšená,pr…

 • Terez 1. 5. 2011 08:47

  Přehrávač

  Tohle je ten nejhorší přehrávač na světě, když se to neumí stoplé ani načítat a většinou se mi t…

 • petr 9. 1. 2011 12:21

  prazdno

  tenhle porad je plnej pozeru prazdejch

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 28 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu