S Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem do New Orleans v době karnevalu Mardi Gras, na místa, kde vznikl jazz, ale i do čtvrtí, jež před dvanácti lety srovnal se zemí hurikán Katrina

New Orleans patří mezi nejtajuplnější a zároveň nejcharismatičtější města ve Spojených státech. Najdeme tu klasickou jižanskou Ameriku, honosné haciendy převážně bělošského Uptownu, koloniální balkony ve Francouzské čtvrti a kolem Jackson Square, kde se Louis Armstrong učil hrát na trubku.

Město je ale mnohem křehčí, než by se mohlo zdát. Mississippi, která dala městu život, je má tendenci čas od času podusit. Stačí, aby se protrhla některá z hrází. Na konci srpna navíc hrozí v oblasti ničivé hurikány. Ten nejznámější, pojmenovaný meteorology něžně Katrina, město málem zničil. Zemřelo 1300 lidí, polovina obyvatel, nějakých dvě stě tisíc lidí odešlo a celé bloky domů jsou dodnes v noci potemnělé, protože se do nich už nikdo nevrátil.

Podíváme se do čtvrti Lower Ninth Ward, jež utrpěla nejničivější úder hurikánu Katrina. Navštívíme muzikanta Chipa Walkera, který o hurikánu složil tklivé blues, i za zdejší vúdú královnou Bloody Mary, jež údajně umí komunikovat se záhrobím. Budeme sledovat největší karnevalový průvod v USA zvaný Mardi Gras, na němž každoročně defilují taneční skupiny z celého města a hudba několik dní duní celým městem.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD
ŽánrDokument