Cesta Romana Šťastného z podsvětí k Bohu – příběh, který ještě neskončil (2014). Režie V. Kvaková

Roman Šťastný rozhodně není hrdina. Kvůli svým prohřeškům a společenské nepřizpůsobivosti skončil několikrát ve vězení. Před jedenácti lety ho ve vazbě na pražském Pankráci oslovila Bible. Rozhodl, že se pokusí změnit. Vězeňská kaplanka a farářka Českobratrské církve evangelické Vendula Kalusová jej ve vězení pokřtila a ten okamžik mu – podle jeho vlastních slov – ovlivnil celý další život. Dnes Roman vyučuje základy sebeobrany, snaží se žít řádným životem a vede svůj každodenní boj o udržení víry.

Mgr. Veronika Kvaková

Klikněte pro větší obrázekVystudovala Žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních studií MU v Brně. Ve druhém ročníku na vysoké škole začala spolupracovat s Českou televizí v Brně. První rok připravovala ranní vysílání Dobré ráno z Moravy a Slezska, další tři roky se pak dramaturgicky podílela na sobotním půlhodinovém zpravodajsko-publicistickém magazínu Adresa: střední Evropa. Kromě dramaturgie připravovala i samotné reportáže (zde se naučila pracovat s kreativním střihem a získala základy režie a hudební režie). Pravidelně také moderovala pořad Zajímavosti z regionů. Během studia spolupracovala na několika školních audiovizuálních projektech a magisterský program úspěšně zakončila dokumentem Život rukama, na kterém se podílela jako scenáristka, režisérka i střihačka v jedné osobě.

V roce 2008 (po ukončení VŠ) odešla do Prahy, spolupracovat s Českou televizí ale nepřestala. První pražský rok byl ve znamení zpravodajských reportáží, živých vstupů a komentování aktuálních událostí ve studiu na ČT24. V roce 2009 se stala dramaturgyní nového pořadu (na jehož vzniku se podílela) Ekonomika plus a jeho víkendového magazínu Ekonomika plus víkend. Kromě dramaturgie také režírovala a sama stříhala deseti až dvanáctiminutové díly pěti různých rubrik tohoto pořadu. Ekonomiku plus víkend jednou za dva týdny moderovala. Od září 2012 dostala nabídku ke spolupráci na dalším novém projektu: společensko-vědeckém týdeníku Hyde Park Civilizace. Do něj připravuje reportáže, na kterých se podílí jako režisérka, hudební režisérka i střihačka.

V roce 2013 začala spolupracovat s TPS Patricka Diviše a jako režisérka připravuje dokumenty pro cyklus Cesty víry.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 ST AD HD