Pražský arcibiskup vstupuje mezi stovku mužů, kteří mají právo volit papeže a jsou jeho nejbližšími rádci (2012). Režie P. Diviš

Dva důležité dny v životě pražského arcibiskupa Dominika Duky: z rukou papeže Benedikta XVI. převezme kardinálský biret, jmenovací dekret a prsten a stane se členem kardinálského sboru. Toto jmenování má zároveň velký význam pro Českou republiku i svatovojtěšský arcibiskupský stolec. Dokument ukáže v širších souvislostech dění na slavnostních oficiálních akcích, ale také nahlédne do zákulisí příprav v nejbližším arcibiskupově okolí. V dokumentu promluví jak samotní aktéři událostí, tak odborníci, kteří poskytnou reflexi událostí.

Autor dokumentu Patrick Diviš

Patrick Diviš (vlevo) při natáčení talk show Uchem jehly se Zbigniewem Czendlikem a Václavem Moravcem (vpravo). Patrick Diviš vystudoval teologii na Univerzitě Karlově v Praze. Od roku 1994 pracoval jako novinář v různých médiích, naposledy působil v redakci zpravodajství České televize. Nyní vede v České televizi náboženské vysílání. Jako dramaturg připravuje nedělní talk show Zbigniewa Czendlika Uchem jehly.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 ST HD