Na odlehlé farmě spolu žijí dva bratři, kteří spolu kvůli dávné křivdě 40 let nepromluvili. Jediné, co je dokáže spojit, je láska k jejich ovcím. Islandské drama prodchnuté absurdním humorem (2015). Hrají: S. Sigurjónsson, T. Júlíusson, Ch. Bøvingová a další. Režie Grímur Hákonarson (V islandském znění s titulky)

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Kiddi pije a rád střílí. Gummi nepije a nestřílí. Zarostlí jsou oba stejně. Kiddi a Gummi jsou bratři, kteří spolu už čtyřicet let nepromluvili ani slovo, a jediné, co oba sdílejí, je láska k ovcím. Jednoho dne Gummi pojme podezření, že Kiddiho výstavní beran je nakažen smrtelnou klusavkou. Nad rodinným plemenem ovcí, životní pýchou obou bratrů, se začnou stahovat mračna. Film citlivě vypodobňuje bratrské pouto, které i po desetiletích vzájemných neshod zůstává silné. Nechybí zde nic, co mají fanoušci islandských filmů rádi: syrové prostředí, ironie a absurdní humor umně vklíněný do žánru dramatu. Snímek absolventa FAMU Grímura Hákonarsona získal v roce 2015 hlavní cenu v sekci Un Certain Regard filmového festivalu v Cannes.

Islandský režisér Grímur Hákonarson, narozen roku 1977, absolvoval FAMU – Filmovou akademii múzických umění v Praze v roce 2004. Poprvé na sebe mezinárodně upozornil svým absolventským filmem Slávek the Shit. Ten byl vybrán do sekce Cinéfondation na Filmovém festivalu v Cannes v roce 2005 a během následného kolečka po mezinárodních přehlídkách získal dvanáct cen, mj. Stříbrného Huga na Mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu. Jeho další krátký film, Wrestling, který měl v roce 2007 premiéru na filmovém festivalu v Locarnu, patří mezi nejúspěšnější islandské krátké filmy. Získal 25 festivalových ocenění z celého světa.

Originální názevHrútar
Stopáž89 minut
Rok výroby 2015
 T HD
ŽánrFilm