Revue událostí, zajímavostí, rozhovorů a kritických postřehů z Moravy a Slezska (2011)

Obsah dílu

Sympozium Smalt Art

Sympozium Smalt Art

Šestý ročník sympozia Smalt Art organizuje jako kurátorka výtvarnice Ivana Štenclová. A právě jí se podařilo mezi jména účastníků dostat například Michala Rittsteina, který se sympozií dosud neúčastnil. Kromě něj se na sympoziu sešli také Jakub Špaňhel, Aleš Hudeček nebo Jitka Svobodová. Smalt Art také tentokrát hodlá zažít nevšední experimenty a na smaltu zatím nerealizované výtvarné techniky. Kupříkladu Karel Jerie maluje formou komiksu, Jan Kaláb je zase street artový umělec, který jako první na světě vytvořil 3D grafitti.

Leonardova vyhlídka

Leonardova vyhlídka

Staronová Leonardova vyhlídka - bezejmenná, zarostlá a nevyužívaná vyhlídka v zámeckém parku v Hradci nad Moravicí získala původní jméno, podobu a začala být opět navštěvovaná. A co víc: její rekonstrukce odhalila tajemství celého zámeckého parku. Před obnovou vyhlídky, která se za léta neužívání změnila v zarostlou houštinu, pátrali pracovníci zámku po tom, jak vypadala ve své době. Zkoumání je dovedlo až do Slezského zemského archivu v Opavě. A právě tam náhodou objevili dosud neznámou a nepublikovanou mapu zámeckého parku z poloviny 19. století.

Multižánrový festival Další břehy

Multižánrový festival Další břehy

Další břehy s vodou - opavský multižánrový festival Další břehy slaví patnácté narozeniny. Kromě toho, že festival pořádá samotné město, se jeho organizátoři snaží, aby vedle profesionálních souborů na festivalu vystoupili i samotní Opavané. Festival tak podporuje kreativitu obyvatel. Mottem letošního ročníku je voda, a proto festival začínal v městských lázních.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 ST
ŽánrMagazín