Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Obsah dílu

Reportáž:  Janáček v Divadle Husa na provázku

Reportáž: Janáček v Divadle Husa na provázku

Trio Uhde-Štědroň-Morávek, Divadlo Husa na provázku a téma Leoš Janáček - to slibuje divadelní událost letošního podzimu.

Portrét: Pedagog a grafik Jiří Havlíček

Portrét: Pedagog a grafik Jiří Havlíček

Teoretik umění, historik, oblíbený pedagog a především vynikající grafik Jiří Havlíček z Brna již dlouhá léta stojí stranou pozornosti médií, protože ani o reklamu, ani o slávu a hmotný zisk neprojevuje sebemenší zájem. Dá se zjednodušeně charakterizovat jako tvůrce postsurrealistického a fantaskního umění. Jeho dílo posledních let je tvořeno stovkami listů kombinovaných technik, jejichž dominantou jsou lidské tváře a různá orientální písma.

Nenechte si ujít: Komediomat

Nenechte si ujít: Komediomat

KOMEDIOMAT je improvizační show založená na řadě nápaditých a originálních her a scének. Účinkující herci neznají dopředu jejich konkrétní zadání, a musí proto v průběhu večera pohotově reagovat. Vše je v rychlém tempu podřízeno co největšímu počtu gagů a zábavě.

Rozhovor: S Čankišou o nové desce

Rozhovor: S Čankišou o nové desce

Ostřílená brněnská kapela Čankišou, která žánr world music pojala svým velmi originálním stylem, s nímž už více než 10 let roztancovává publikum po celém světě, právě natočila svou již šestou desku. Se zpěvákem Karlem Heřmanem a muzikanty Davidem Synákem a Martinem Krajíčkem si budeme povídat o stylu hudby nové desky a nových nástrojích.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín