Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Přehrát vše
Rozhovor

4× Kratochvíl

V rodině světoznámého fotografa Antonína Kratochvíla se profese dědí z otce na syna. Bratři Michael a Wayne jdou nejen ve stopách slavného otce, ale ve své tvorbě pomyslně navazují i na práci svého děda Jaroslava Kratochvíla, který měl kdysi v Lovosicích vyhlášený fotoateliér. Rozhovor se členy tohoto fotografického rodu berte jako pozvánku do Malé galerie České spořitelny v Kladně, kde je až do 31. srpna k vidění výstava s názvem 4× Kratochvíl.


Kritická židle

Adam Gebrian

Kritická židle bude tentokrát patřit architektuře. S Adamem Gebrianem se nejprve podíváme na skvělou rekonstrukci zahrádky u Letenského zámečku z dílny studia Olgoj Chorchoj a poté na obří pražskou křižovatku Malovanka, která se podle slov kritika stala „nevratnou ranou do organismu města“.


Rozhovor

Visací zámek

Zdá se to neuvěřitelné, ale kapela Visací zámek slaví letos třicet let od svého založení. Unikátní je určitě i fakt, že celou dobu hraje tahle nejslavnější česká punková pětka ve stejném složení. Při této příležitosti přichystala k vydání dárek pro sebe i fanoušky. Box obsahující kompletní dosavadní tvorbu kapely se jmenuje Sakumprásk! a kromě všech doposud vydaných alb a DVD bude obsahovat i několik rarit. Nejen o nich si budeme povídat se zpěvákem Janem Haubertem.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín