Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Slovanská epopej

Slovanská epopej

Nejprve vás pozveme na unikátní putovní výstavu málo známých i slavných děl Alfonse Muchy, která se koná u příležitosti 150 let Muchova narození. Dva velké výstavní sály Obecního domu v Praze zaplnily stovky obrazů Alfonse Muchy, muže, který pomáhal tuto secesní stavbu zdobit. Až do konce září si tu můžete prohlédnout nejenom Muchovy známé návrhy plakátů, ale i fotografie, které v Česku ještě nebyly vystaveny. Nás samozřejmě zajímalo i žhavé téma letošního léta - Kam s ní? neboli Kam se Slovanskou epopejí? Názory některých odborníků zazní v naší Reportáži.

Kritická židle

Kritická židle

Na Kritickou židli usedne redaktorka časopisu Reflex Darina Křivánková, aby zhodnotila dvě srpnové filmové premiéry - americký akční thriller Salt s Angelinou Jolie v hlavní roli a nový snímek slavného autorského tandemu bratří Coenů Seriózní muž.

Michal Kavalčík

Michal Kavalčík

V Portrétu vám představíme herce, zpěváka a moderátora Michala Kavalčíka. Pokud máte dojem, že tohle jméno jste nikdy neslyšeli, zkusme to jinak - Ruda z Ostravy. Pochází z Českého Těšína, vystudoval Ostravskou konzervatoř a už deset let žije v Praze. Vystupuje v mnoha divadelních hrách a muzikálech, ale do povědomí široké veřejnosti se dostal díky televizním pořadům Na stojáka a X Factor. Miluje improvizaci a jeho hudební klipy - Markétu, Nudu nebo Ostravu - zná snad každý. Ty dvě identity se mu prý občas pletou. Ruda Michalovi vstupuje hodně do života, je prý zatím slavnější než Michal. Ale jen zatím.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín