Vernisáže, premiéry a kulturní události příštího týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor: Režisér Radim Špaček

Rozhovor: Režisér Radim Špaček

Režisér Radim Špaček debutoval filmem Mladí muži poznávají svět, pak natočil Rychlé pohyby očí a nyní jde do distribuce jeho třetí film Pouta. Pouta jsou, dalo by se říci, první dospělý film. Natočený na 35mm film, s mnoha prostředími, s vynikající kamerou Jaromíra Kačera a skvělými výkony nepříliš známých herců z oblastních divadel. Film se odehrává v 80. létech a jeho protagonisty jsou pracovníci Státní bezpečnosti a objekty jejich zájmu. Scénář k filmu napsal novinář Ondřej Štindl jako svůj debut. Oba tvůrce vyzpovídáme v našem kulturním Rozhovoru.

Kritická židle

Kritická židle

Kritickou židli objevíme ve foyeru Nové scény ND a Marie Resslová tak bude moci z bezprostřední blízkosti hodnotit repertoir této scény.

Portrét: Veronika Richterová

Portrét: Veronika Richterová

V Portrétu jsme natočili Veroniku Richterovou a PET TROPICANA v Botanické zahradě v Troji. Jako klasická současná umělkyně vystudovala nejprve Střední uměleckoprůmyslovou školu, pokračovala v ateliéru monumentální malby na UMPRUM a také byla na stáži v pařížské École Nationale des Arts Décoratifs. Nejprve malovala obrazy, potom se věnovala mozaice a sochám ze smaltů a nakonec zakotvila u žánru, který sama vynalezla - u PET artu neboli umění z PET lahví. My jsme ji zastihli během příprav na velkou výstavu nazvanou PET TROPICANA v prostorách Botanické zahrady v Praze Troji. A pokud nevěříte v šokující efekt umělecky zpracovaných petlahví, stavte se v tanečním sálu únětické sokolovny, kde je z nich "křišťálový" lustr!

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín