Poctivá ochutnávka českých písniček z kuchyně folku a přilehlých žánrů (2005). Účinkují: Jarret, Folk Team a Jeroným Lešner. Hitparáda Top na moll. Režie V. Fatka

Ve třetím vydání magazínu Na moll vystoupí skupiny Jarret a Folk Team, představí se písničkář Jeroným Lešner, připomeneme si padesátiny harmonikáře Vaška Koubka a budeme sledovat další zápolení skupin v mini-hitparádě Top na moll.

Liberecký folk-rockový Jarret je příkladem skupiny, která po více než deseti letech poctivého snažení pronikla do relativně uzavřeného okruhu českých folkových hvězd. Od poloviny 90. let Jarret získal řadu prestižních ocenění, už jejich debut Hit Non Sunt Leones z roku 1997 vzbudil pozornost kritiků, uznání si pak skupina vydobyla deskou Unikat z roku 2002. Muzikanti z Jarretu jsou navíc chvalně známi jako naprostí pódiový profesionálové.

Vedle mladé progresivní kapely určitě potěší hudba legendárního Folk Teamu. Jestliže Jarret představuje mladou folk-rockovou současnost, Folk Team patří k zakladatelům tohoto žánru u nás.

Písničkář Jeroným Lešner si v posledních pěti letech získal pozornost festivalového publika i kritiků. Jeho retro píseň Vrtulový svět nás přenese do klukovského světa her a starých letadel.

V hitparádě Top na moll pak o přízeň diváků bojují Vlasta Redl, Tomáš Kočko a Orchestr, Traband a Jaromír Nohavica. Nově nasazen bude šanson Zdeňka Krále & Minach.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
 4:3
ŽánrHudba